Idzie nowe wraca stare - rejestr amatorskiego połowu ryb

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


Pragnę poinformować kolegów – wędkarzy, a w szczególności kolegów z okręgu poznańskiego,że w 2019 roku na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW Poznań obowiązywać będzie Rejestr Amatorskiego Połowu Ryb. Obowiązek jego prowadzenia wprowadził swoją uchwałą ZO PZW Poznań. W/w rejestr służy wyłącznie do wpisywania ryb złowionych na wodach ogólnodostępnych okręgu. Druk rejestru, w formie książeczki, otrzymuje się przy opłacaniu składek na 2019 rok i należy go zdać w Kole wędkarskim , w terminie do 30 kwietnia następnego roku i nie później niż do dnia wnoszenia składek członkowskich na nowy rok. Za nie prowadzenia rejestru, lub jego brak ( w trakcie wędkowania )grozi wędkarzowi kara grzywny lub nagany, a dodatkowo może być przyczyną wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec członka Związku. Nie zdanie rejestru skutkuje utratą praw do ulg w składkach członkowskich.
Instrukcja obsługi rejestru

Wędkarz jest zobowiązany do wpisania w rejestrze daty i łowiska z chwilą rozpoczęcia wędkowania ( czytelnie, trwałym środkiem piszącym ).  W przypadku zapełnienia rejestru, na dalsze wpisy należy pobrać nowy, uzupełniający formularz.
Co i kiedy wpisywać do rejestru
Ryby objęte limitem ilościowym, określonym w sztukach przez RAPR PZW, a przeznaczone do zabrania ( nie uwolnione natychmiast ) należy wpisać niezwłocznie po ich złowieniu. Zabrania się podmieniania ryb przechowywanych w siatkach wędkarskich, które zostały już wpisane do rejestru (dotyczy to ryb objętych limitem ilościowym ). Tym samym zabrania się dokonywać skreśleń i korekt w rejestrze.
Pozostałe gatunki ryb , złowione i przeznaczone do zabrania , wpisuje się po zakończeniu wędkowania. Wagę dopuszcza się wpisać po wędkowaniu.
Przez ryby przeznaczone do zabrania rozumie się również ryby przechowywane w siatkach wędkarskich.
Nie ma obowiązku prowadzenia rejestru podczas zawodów wędkarskich rozgrywanych na tzw. „żywej rybie”. Podczas zawodów rozgrywanych na tzw. „martwej rybie” rejestr ma obowiązek prowadzić organizator zawodów na osobnym druku i zdać w terminie do 30 dni od ich zakończenia do Koła – opiekuna wody.
Oby było co wpisywać.
 

 


4.7
Oceń
(6 głosów)

 

Idzie nowe wraca stare - rejestr amatorskiego połowu ryb - opinie i komentarze

SithSith
0
Moim zdaniem beznadziejna, bezmyślna biurokracja. Po pierwsze, wpisywanie daty wędkowania i łowiska przed rozpoczęciem wędkowania - do czego to ma służyć, jeśli nie złowię wtym dniu żadnej ryby? Po drugie, wpisywanie złowionej ryby - po co jeśli ją natychmiast wypuszczam, a co jeśli złowioną rybę sfotografuję tylko w wodzie albo i nie sfotografujęi odhaczę bez wyjmowania? W rejonie w którym wędkuję (Piotrków, Sieradz, Częstochowa) taki rejestr obowiązuje od dawna i co z tego wynika? Otóż okazuje się, że statystycznie w danym łowisku złowiono np. 124 okonie, tylko ile z nich wróciło do wody i zostało powtórnie złowionych, a ile zostało zeżartych? Bezmyślna nadgorliwość w tworzeniu nieprzemyślanych dokumentów nie dających nic. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu! (2019-01-03 07:48)
skierkiskierki
+2
Nie wpisujesz ryb, które wypuszczasz po złowieniu. (2019-01-06 05:25)
panterasrcpanterasrc
+1
Po co potrzebny wpis rejestrze przed rozpoczęciem łowienia na łowisku NO KIL ? Z własnego doświadczenia wiem że jego brak skutkuje mandatem. (2019-01-06 08:56)
ryukon1975ryukon1975
0
Więc już poznałeś odpowiedź. Po to by wyciągnąć od Ciebie pieniądze a ci wyżej mogli pokazać swoją władzę nad Tobą. :) (2019-01-06 09:12)
Andrzej66Andrzej66
+2
Taki rejestr to dla mnie też jest to porąbane. Okręg Bydgoszcz. Oni tam te różnego rodzaju gatunki ryb podliczają, robią takie roczne zestawienia ile i jakich ryb zostało złowionych. Jak przeliczyłem węgorze kilogramy/sztuki to wyszło, że każdy węgorz ważył około 0,3kg. Jak taki węgorz o wymiarze ochronnym do 60cm może ważyć tak mało? Albo policzyłem płotki i wyszło, że pięć i pół płotki wchodziło na kilogram. Płotek na kilogram takich 15cm trzeba nałowić około 30-tu, jestem szczęśliwy gdy nałowię płotek co na kilogram wchodzi 14-18szt, bywa, że mam i 10zst/kg, ale 5-6 szt/kg jeszcze nie miałem. Dla mnie rejestr to takie ogłupianie wędkarza. (2019-01-26 12:13)

skomentuj ten artykuł