Idzie wędkarska zima
Nie tylko kalendarz wykrzykuje, że to już czas na lód. Mimo, że wielkie mazurskie jeziora, potrzebują naprawdę ostrej zimy by zamarznąć, to pierwsze kawałki lodu można już dostrzec. Co prawda widoczne na zdjęciu bryły, znajdowały się tylko w mojej łodzi, ale zamarznięcie jeziora to kwestia niedługiego czasu.

Poza nadchodzącym lodem, również termin każe mi zabierać łódź z jeziora. Na moich wodach wędkowanie z łodzi dozwolone jest wyłącznie do 15 grudnia. Tak więc jutro, wraz z gościem specjalnym wybieram się na łódź po raz ostatni.

Ryby są już bardzo głęboko, na swoich zimowiskach i zlokalizowanie ich bez echosondy nie byłoby możliwe. Na szczęście gość, z którym będę miał przyjemność jutro wędkować, jest dobrze wyposażony.

Naszym celem będą oczywiście drapieżniki - szczupaki i okonie. Jak nam pójdzie? Tego nie wie nikt, tak więc z wynikami zjawię się w najbliższym czasie.

Czy to koniec sezonu dla FishingWithAce? Oczywiście... że NIE!

Kolejne artykuły oraz filmy pojawiać się będą zarówno z lodu jak i z polowania na rzeczne trocie. Nie zabraknie grubego nęcenia za zimowymi leszczami, kuszenia kapryśnych płoci, jak i dziurawienia lodu za grubymi pasiakami.

O ile lód oczywiście na to pozwoli, cały zimowy sezon będziemy na wodzie..., na lodzie :)

Koniec obecnego i początek przyszłego roku spędzam standardowo za granica, także przez jakiś czas moja obecność tutaj będzie nieco stłumiona. Za to kiedy wrócę, będę miał garść pełną materiałów z niemieckich sklepów, dostępnych zarówno na zdjęciach jak i w formie vlogu.

Główny wpis o zakończeniu sezonu, z długim filmem pojawi się już wkrótce. Zaraz po nim serdeczne zaproszenie na Targii Wędkarskie Rybomanii, na których oczywiście będę przez 3 dni, jak i również film z planami na najbliższą przyszłość, a w nich między innymi:

Wspominana wizyta w niemieckich sklepach, targi wędkarskie, kilka zmian w produkcjach filmowych, zmiany na portalu, nowe twarze, nowe łowiska, nowe ryby i... troszęczkę rękodzieła ;)

Jeżeli nic się nie zmieni, sezon 2014 będzie niesamowity, masa...masa...masa nowości, wypraw, ryb, relacji, filmików i filmów.

Nie przedłużając, widzimy się wkrótce!

Pozdrawiam i połamania
Tomek "Ace" Lewandowski

 


5
Oceń
(15 głosów)

 

Idzie wędkarska zima - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł