II Aktorski Puchar Leśnego Zakątka Gołdap 2009

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


Drogie Panie, drodzy Panowie i Wy droga Młodzieży!!!
Już 20 września odbędzie się w Gołdapi II Aktorski Puchar Leśnego Zakątka. Kilkudziesięciu aktorów, gości honorowych oraz mistrzów wędkarstwo, spędzi dwa dni z dala od zgiełku w gościnnych progach wspaniałego Hotelu Leśny Zakątek (www.lesny-zakatek.pl). Właściciele tego uroczego miejsca Państwo Mirosława i Zdzisław Galińscy przygotują jak zwykle wspaniałe powitanie, jezioro hojnie obdarzy nas rybami, a chwile spędzone przy grillu w towarzystwie znanych i lubianych kolegów „po kiju”, pozostaną w pamięci na wiele lat.

Chcielibyśmy, aby tegoroczne Zawody poświęcone były pamięci naszego wielkiego przyjaciela Profesora Zbigniewa Religi. Zawody zostaną rozegrane w jednej 8 godzinnej turze. Terenem zawodów będzie polska część jeziora Gołdap. Ryby zaliczane do punktacji to okoń (15 cm), szczupak (45 cm) oraz wzdręga (15 cm). Dozwolona metoda połowu: spinning z łodzi.

Głównym sponsorem imprezy jest:
Kompleks Wypoczynkowy Leśny Zakątek.
Sponsorami nagród są:
Sobieski, Żywiec, Luxwood, Mepps, Mistrall, Andrzej Renes, Goodman, Tomasz Wesołowski - sklep Wędkarz. Wielką pomoc w organizacji zawodów ofiaruje nam również Burmistrz Gołdapi Pan Marek Miros oraz niestrudzony Prezes Gołdapskiej Rady Sportu Andrzej Sokołowski.

PATRONATY II AKTORSKIEGO PUCHARU LEŚNEGO ZAKĄTKA
Honorowy patronat: Pani Anna Religa
Honorowy patronat: Burmistrz Gołdapi Marek Miros
Patronat internetowy: Portal wedkuje.pl
Patronat prasowy: Wiadomości Wędkarskie, Wędkarski Świat.


UWAGA KONKURS!

Wspólnie z redakcją Portalu wedkuje.pl, mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w naszym wędkarskim konkursie! Jako organizator II Aktorskiego Pucharu Leśnego Zakątka, pozwoliłem sobie przygotować dla Państwa 17 pytań z dziedziny szeroko pojętej sztuki oraz wędkarstwa. Nagrodą za udzielenie poprawnych odpowiedzi będzie zaproszenie na nasza imprezę! Mam nadzieję, że zechcecie się Państwo dołączyć do naszej zabawy.
Z wędkarskim pozdrowieniem - Robert Czebotar

ZASADY KONKURSU:

 • Odpowiedzi proszę wysyłać poprzez privy na moją prywatną pocztę w portalu wedkuje.pl (www.czebotar.wedkuje.pl);
 • dwa pytania niech będą tzw. jokerami – można je odrzucić. Proszę zaznaczyć z których pytań Państwo rezygnują. Namawiam jednak do zmierzenia się z całym zestawem pytań (za odpowiedź na wszystkie pytania – dodatkowa nagroda niespodzianka!);
 • Jeśli nikt z Państwa nie odpowie poprawnie na wszystkie pytania, wygra ten kto odpowie na największą ilość pytań;
 • Konkurs trwa od dziś do niedzieli, 13 września włącznie;
 • Dwie darmowe wejściówki na II Aktorski Puchar Leśnego Zakątka zostaną rozlosowane po zakończeniu głosowania spośród autorów, którzy udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi;
 • Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 15 września!

  NAGRODA DLA ZWYCIĘZCY:
  Zaproszenie dla dwóch osób na II Aktorski Puchar Leśnego Zakątka. A także możliwość wzięcia udziału w zawodach w charakterze zawodnika!

  PYTANIA KONKURSOWE:

  1. Na jakiej ulicy w Krakowie mieszkał i wychowywał się wielki polski aktor Gustaw Holoubek?

  2. Jaką nazwę nosił statek na którym działa się akcja filmu „Rejs” Marka Piwowskiego?

  3. Która symfonia Josepha Haydna nosi nazwę „Zegarowa”? W jakiej została napisana tonacji.

  4. Gdzie urodził się autor książki zaczynającej się od słów: „Kiedy zachodziło właśnie gorące wiosenne słońce, na Patriarszych Prudach zjawiło się dwóch obywateli…”?

  5. Jak ma na imię żona autora książki kończącej się słowami: „Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba”?

  6. Jak ma na imię Inżynier Mamoń? Postać grana przez Zdzisława Maklakiewicza w filmie „Rejs” M. Piwowskiego?

  7. Gdzie kręcono początkowe sceny filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy? Były to „litewskie” plenery, leżące w północnej Polsce.

  8. Kto wygrał I Zawody Aktorów Wędkarzy w 1997 roku? (jest to aktor świetnie śpiewający) I gdzie te zawody się odbyły? (wystarczy podać nazwę jeziora).

  9. Kto jest autorem Pucharów wręczanych zwycięzcom Zawodów Aktorów Wędkarzy? (jego imiennikiem jest piłkarz o pseudonimie „wtorek”, który z Wisły Kraków przeszedł ostatnio do Ruchu Chorzów).

  10. Kto ze znanych polskich wędkarzy (blogerów wedkuje.pl) w ostatnich 5 latach partnerował na łódce aktorce Magdzie Wójcik podczas Zawodów Aktorów Wędkarzy? (nie jest to aktor!).

  11. Proszę podać pseudonim, pod którym „kącik pań w periodykach” prowadzi Pani Monika – tytułowa bohaterka piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

  12. Proszę podać najbardziej „wędkarski” tytuł znanego utworu Franza Schuberta. Tytuł ten jest nierozerwalnie związany z łowieniem na muchę…

  13. Proszę podać nazwisko ojca i syna, którzy w ostatnich 5 latach byli członkami Spinningowej Kadry Polski.

  14. Jak nazywał się początkowo jeden z największych kwartetów smyczkowych w historii muzyki kameralnej – Budapest String Quartet?

  15. Jak ma na imię pies (pekińczyk) znakomitej polskiej skrzypaczki żydowskiego pochodzenia – Idy Haendel? Odpowiedź związana jest z jedną z największych brytyjskich wytwórni płytowych.

  16. Co przedstawia następujące zdjęcie? Dla ułatwienia dodam, że budowle te powstały w latach 1917-1918. Zostały również wykorzystane w filmie „Ryś” w reżyserii Stanisława Tyma.

  17. Kto znajduje się na tych zdjęciach? Są to osoby związane z muzyką.

 •  


  4.1
  Oceń
  (58 głosów)

   

  II Aktorski Puchar Leśnego Zakątka Gołdap 2009 - opinie i komentarze

  strabon65strabon65
  0
  Gołdap piękne miejsce, urocze naturalne okolice, w którym spędziłem kiedyś wojskowe dwa lata, niestety nie dane było mi wędkowanie, a o walorach tutejszych jezior i rybach wiele się nasłuchałem od miejscowych.. (2009-09-09 11:11)
  kwasikkwasik
  0
  Ambitny konkurs. Myślę, że wygra ktoś kto odpowie na 5 pytań. :) Ja po przeczytaniu pytań znam odpowiedź tylko na dwa i jedno częściowo. :) (2009-09-11 15:26)
  czebotarczebotar
  0
  Witam Pana!
  Pytania są podchwytliwe, ale proszę mi wierzyć, można odpowiedzieć na więcej niż 5 :))) Otrzymałem wiele bardzo dobrych (bądź zbliżonych do dobrych) odpowiedzi!
  Pytania przygotowałem z dziedzin szczególnie bliskich mojemu sercu: z muzyki, teatru, filmu i literatury. Dla mnie nie są trudne, ale proszę mi wierzyć, że gdyby ktoś zaserwował mi zestaw pytań z dziedziny historii, geologii i powiedzmy politologii....poległbym na tych pytaniach jak się patrzy:))
  Wracając do naszego konkursu, sprawdzałem odpowiedzi w zasobach internetu i przy odrobinie uporu i samozaparcia, można odpowiedzieć na wszystkie pytania (są przecież jokery)!
  Kłaniam
  Robert Czebotar (2009-09-11 19:56)
  jurekjurek
  0
  Witam , wolał bym pytania z dziedziny wędkarstwa , medycyny , pięściarstwa oraz wiedzy ogólnej o świecie ................ ale i tak popieram ten konkurs i życzę jak najwięcej osób znających tą pasję ............. pozdrawiam Jurek . (2009-09-12 10:13)
  czebotarczebotar
  0
  A taka dajmy na to posłanka Szczypińska marzy o pytaniach z dziedziny tańca ulicznego, "różoznawstwa" i sztuki tatuażu:)))
  Dziękuję za życzenia i kłaniam nisko!!!
  PS. Rzeczywiście mogłem wpleść odrobinę więcej sportu w naszą zabawę...ale człowiek uczy się całe życie :)) (2009-09-12 10:53)

  skomentuj ten artykuł