II Beloniada Zachodniopomorska - Informacja 1

/ 3 komentarzy

Przypominam, że zapisy na II edycję Belonady Zachodniopomorskiej, można dokonywać do końca kwietnia 2011r. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje data wpłaty. Wpisowe w wysokości 150zł. należy wpłacać na konto: Lukas Bank w Szczecinie, nr konta 53 1940 1076 4917 1912 0000 0000 z dopiskiem „Belonada Zachodniopomorska „ i numerem telefonu kontaktowego.

Wpisowe zawiera opłatę za dwa dni wędkowania w morzu, ubezpieczenie zawodnika, pakiet startowy dla zawodnika, dwa „obiady” dla zawodnika i wejściówkę na ognisko z kiełbaskami organizowane wieczorem w (sobotę) pierwszy dzień zawodów, oraz trzy gratisowe wejściówki na III edycję Belonady Zachodniopomorskiej, które zostaną rozlosowane wśród zawodników bez nagród. Ponadto z pozostałej kwoty zostaną zakupione dodatkowe nagrody dla uczestników, aby zwiększyć pulę nagród. Mam nadzieję, że sponsorzy dopiszą w tym roku i tak jak to było podczas I edycji Belonady Zachodniopomorskiej, każdy zawodnik, który złowi rybę będzie mógł otrzymać nagrodę. Nagrody będą rozdawane tradycyjnie w stylu szwedzkiego stołu, o kolejności wyboru będzie decydować zajęte miejsce w całych zawodach. Naprawdę warto wziąć udział w tej świetnej imprezie, bo panujący podczas Belonady Zachodniopomorskiej niepowtarzalny klimat, zapada na długo w pamięci, aż chce się tu wracać. Ten klimat tworzycie wy, uczestnicy, dlatego jest taki niepowtarzalny.

Dziś podaję jeden z trzech hoteli w Dziwnowie, który z przyjemnością będzie gościł uczestników II Belonady Zachodniopomorskiej. Mianowicie, jest to wspaniały hotel „LUBAR” ul. Dziwna 15A, znajdujący się 300 metrów od miejsca zbiórki, mieszczący się zaraz za mostem nad rzeką o nazwie Dziwna, po lewej stronie, (na wyspie Wolin), jadąc w kierunku Międzyzdrojów, obok terenu jednostki wojskowej. Hotel posiada 30 miejsc, w pokojach 1, 2, 3, i 4-osobowych. Koszt jednej doby hotelowej to 35zł. od osoby. Rezerwacji należy dokonywać pod numerem 91-38-13-683. Strona internetowa hotelu: www.lubar.com.pl.

HARMONOGRAM TOWARZYSKICH OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW W POŁOWIE BELON NA SPINNING I MUCHĘ Z BRZEGU DZIWNÓW 14-15 MAJA 2011R.

1. Zbiórka uczestników o godz. 7.00, dnia 14 maja 2011r.(sobota), w Dziwnowie na plaży, przy falochronie, okalającym ujście rzeki Dziwny do morza.

1.1. Dojazd do miejsca zbiórki drogą w kierunku Międzyzdrojów, po przejechaniu mostu nad rzeką Dziwną, skręcamy w lasek w wzdłuż falochronu.

2. Każdy zawodnik jest zobowiązany zgłosić się do stolika sędziego celem umieszczenia swojego nazwiska na liście startowej.

2.2. Tam otrzyma kartę startową i upominek na start od organizatorów.

3. Po zamknięciu listy startowej i otwarciu zawodów, około godz.7.50 zawodnicy mogą rozejść się po plaży ( terenie zawodów), aby zająć sobie dogodne stanowiska wejścia do morza.

4. Około godz. 8.00, na sygnał rozpoczęcia zawodów, dany przez sędziego, zawodnicy mogą wejść do morza celem wędkowania.

5.Około godz. 14.00 na sygnał sędziego kończący pierwszą turę zawodów, zawodnicy niezwłocznie opuszczają morze i plażą kierują się do stanowisk sędziowskich, celem zdania kart startowych.

6.Około godz. 15.00 planowane jest ogłoszenie wyników pierwszej tury II Belonady Zachodniopomorskiej.

7.Około godz.20.00 ognisko dla uczestników zawodów i rozejście się na ośrodek.

8. Zbiórka uczestników o godz. 7.00, dnia 15 maja 2011r.(niedziela), w Dziwnowie na plaży, przy falochronie, okalającym ujście rzeki Dziwny do morza.

8.1. Dojazd do miejsca zbiórki drogą w kierunku Międzyzdrojów, po przejechaniu mostu nad rzeką Dziwną, skręcamy w lasek w wzdłuż falochronu.

9. Każdy zawodnik jest zobowiązany zgłosić się do stolika sędziego celem umieszczenia swojego nazwiska na liście startowej.

9.2. Tam otrzyma kartę startową.

10. Po zamknięciu listy startowej i otwarciu drugiej tury zawodów, około godz.7.50 zawodnicy mogą rozejść się po plaży ( terenie zawodów), aby zająć sobie dogodne stanowiska wejścia do morza.

11. Około godz. 8.00, na sygnał rozpoczęcia zawodów, dany przez sędziego, zawodnicy mogą wejść do morza celem wędkowania.

12.Około godz. 14.00 na sygnał sędziego kończący drugą turę zawodów, zawodnicy niezwłocznie opuszczają morze i plażą kierują się do stanowisk sędziowskich, celem zdania kart startowych.

13.Około godz. 15.00 planowane jest ogłoszenie wyników, drugiej tury i gorący posiłek.

14.Około godz. 16.00 planowane jest oficjalne zakończenie Drugiej Edycji Belonady Zachodniopomorskiej - Towarzyskich Ogólnopolskich Zawodów w Połowie Belon na Spinning i Muchę z Brzegu, oraz wręczenie nagród i pucharów.

Organizator: Ernest Kwiecień


Sponsor : ’
Team
Robinson Champions

Sponsorzy: Firma LABRAX Oficjalny Dystrybutor na Polskę marki BAYRON:Sponsor: Firma SILAR p. Z.Kornacki, sklep wędkarski na targowisku Manhattan pawilon 2D w Szczecinie p.B.Żegnałek, sklep wędkarski „Szczupak” p.J.Nidziński, sklep wędkarski „Robak” p.R.Wolniakowski.

Sponsorzy wstęp wolny, proszę o kontakt pod nr.tel.886-058-443

Zaproszenie:

W imieniu własnym, oraz zarządu koła PZW nr 59 „ BULAJ ” ze Szczecina, którego jestem prezesem zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy z całej Polski i nie tylko, do wzięcia udziału w drugiej edycji cyklicznej imprezy wędkarskiej pod nazwą „BELONADA ZACHODNIOPOMORSKA „. Towarzyskie Ogólnopolskie Zawody W Połowie Belon na spinning i muchę w morzu Bałtyckim z brzegu . Zawody zostaną rozegrane w dwóch sześciogodzinnych turach, (sobota i niedzielę) dnia 14-15 maja 2011 r., termin rezerwowy 21-22 maj, na plaży w Dziwnowie. Wpisowe w wysokości 150zł od osoby, należy wpłacić na konto : Lukas Bank w Szczecinie, nr konta 53 1940 1076 4917 1912 0000 0000 z dopiskiem „Belonada Zachodniopomorska „ i numerem telefonu kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat. Zapisy są przyjmowane do 30 kwietnia, termin przyjmowania zgłoszeń może ulec skróceniu w wypadku wyczerpania miejsc. Wszystkie informacje są udzielane przez organizatorów pod nr telefonu 788-555-095 , oraz na email beloniada@wp.pl i pzwszczecinbulaj@wp.pl , jak również w postaci artykułów publikowanych na stronie portalu www.prezes28.wedkuje.pl, oraz www.belonada.pl i www.belonadazachodniopomorska.pl.


Sekretarz zawodów: Dariusz Zemler Tel.501-920-523 Skarbnik Zawodów: Wawrowicz Katarzyna Tel. 668-825-471
Pomysłodawca: Kwiecień Ernest Tel. 788-555-095

Położenie:

Dziwnów leży w środkowej części wybrzeża woj. Zachodniopomorskiego, w północnej części powiatu Kamieńskiego. Miasto to położone jest nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu rzeki Dziwny do morza. Od południa miasto leży nad Zalewem Kamieńskim, która jest cześcią Dziwny. Południowo-zachodnia cześć miasta leży na wyspie Wolin, natomiast północno-wschodnia na części Mierzei Dziwnowskiej, co daje bardzo atrakcyjne położenie wędkarskie tego miasta. Bliskość z jednej strony morza i jego bogactwa w ryby (Belony, Troć, Dorsze, Turboty, Węgorz itd.), z drugiej strony rzeka Dziwna i Zalew z rybami (Okoń, Płoć Morska, Sandacz, Szczupak itd.), daje wędkarzą i wczasowiczą szanse na zmierzenie się z różnymi technikami wędkarskimi i naprawdę wielkimi rybami. Dziwnów znajduje się w północnej części Pomorza Zachodniopomorskiego. Atrakcją jest most zwodzony nad Dziwną, łączący z wyspą Wolin, na zachodnim skraju miasta, u wyjazdu w stronę Międzyzdrojów drogą 102. Tam planujemy miejsce zbiórki. U wejścia do portu są dwa falochrony, jednakowej długości 350 m. Jeden z nich będzie granicą dla naszych zawodów. Z ciekawostek dodam, że Dziwnów po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie z 1243 roku. We wczesnym średniowieczu wiódł tędy ważny szlak handlowy. W 1999 roku Dziwnów zajął trzecie miejsce w plebiscycie na 'Najpopularniejszą miejscowość turystyczną' zorganizowanym przez tygodnik 'Sport i Turystyka'. Dziwnów Dolny, Dziwnów Górny i Dziwna połączyły się w jedną miejscowość, której nadano prawa miejskie 1 stycznia 2004 roku.

 


4.2
Oceń
(13 głosów)

 

II Beloniada Zachodniopomorska - Informacja 1 - opinie i komentarze

Norbert StolarczykNorbert Stolarczyk
0
Witaj Erneście.

Pamiętam jak w zeszłym sezonie swój pomysł zamieniłeś w I zawody Belonady, pamiętam z twojego przekazu ile cię to kosztowało wysiłku aby zachęcić lokalne władze i sponsorów do udziału w tej imprezie.
Z twoich doniesień i portalowych Kolegów mogliśmy się dowiedzieć, że impreza się udała i zaowocowała planami na zorganizowanie kolejnej.
Gratuluję samozaparcia wszystko wygląda na to że impreza Belonada ma szansę stać się kultową i wejść na stałe w grafik imprez wędkarskich.
pozdrawiam
Norbert
 
(2011-04-05 09:05)
prezes28prezes28
0

Witaj norbiko1!!!

         Dzięki za ciepłe słowa. Mam nadzieję, że uda się wprowadzić tą imprezę w grafik coroczny wielu wędkarzy z całej polski i nie tylko. W tym roku II Belonada Zachodniopomorska jest rozgrywana w formie dwu-dniowej, co mam nadzieję pozwoli na udział wielu wędkarzą z odległych rejonów polski. Zrozumiałe, że na majowy (14-15 maja) weekend, warto wybrać się nad morze, niż na jeden dzień. Dla tego w tym roku rozszeżyłem imprezę na dwa dni, z myślą o tych wędkarzach. Dodatkowo dla osób, które zapiszą się na zawody, a nigdy nie łowiły belon, organizujemy "towarzyskie zawody" - instruktarzowe w dniu 1 maja, dodatkowo będą dostępne wszelkie akcesoria do skutecznego połowu belon w trakcie zawodów w promocyjnych cenach. Mam nadzieję, że spotkamy się na II Belonadzie Zachodniopomorskiej.

Pozdrawiam, wszystkich zapraszam do wzięcia udziału w II Belonadzie Zachodniopomorskiej.   

(2011-04-05 21:26)
MiroMiro
0
Nie wiem czy wiecie Panowie ale wszedł nowy przepis o limitach w połowach belony.Można się z nim zapoznać zaglądając do tego aktu prawnego Dz.U. Nr 87 poz. 490 zawiera rozporządzenie MRIRW z 12 kwietnia 2011 o limitach dla połowów rekreacyjnych. Limit w połowie belony to 5szt. nawet w czasie zawodów wędkarskich warto pamiętać o tym aby nie skompromitować się i narazić na sankcje karne.
(2011-05-05 22:25)

skomentuj ten artykuł