II Drużynowe Spinningowe Mistrzostwa 11.06.2017

/ 1 komentarzy / 12 zdjęć


W niedzielę 11 czerwca 20017 przybyliśmy nad jezioro Bistensee, aby rozegrać  II Drużynowe Spinningowe Mistrzostwa Polish Fishing Club.
Na starcie stanęła  rekordowa liczba 18 uczestnikòw, którzy stworzyli 9 drużyn. Po przygotowaniu sprzętu wędkarskiego na łodziach pozostało nieco czasu, aby omówić taktykę na ten piękny, słoneczny dzień. O godzinie 7-mej załogi wypłynęły z portu i wyruszyły na z góry upatrzone miejscówki. Od rana wiał mocny wiatr. Wszyscy mieli nadzieję na złowienie pięknych okoni i szczupakòw. Warunki ku temu wydawały się być idealne.
Jednak po paru godzinach okazało się, że o rybę i tym razem nie będzie łatwo. Bistensee rządzi się własnymi prawami. Drapieżniki skutecznie omijały przynęty zawodników i tylko sporadycznie na hakach meldowały się bardzo nieliczne garbusy i niewymiarowe szczupaki, które wracały do wody.
O 14 -stej zawody zostały zakończone.  Przy niewielkiej ilość brań, jak również przez silnie wiejący wiatr zmagania  wędkarskie wymagały od uczestników niezwykłego samozaparcia i wytrwałości.
Pierwsze miejsce z trzema okonia  zajęli Andrzej Demski i Andrzej Hinca. Drugie miejsce i największa ryba dnia okoń 37cm, przypadło drużynie Jackek Babiarczyk i Bogumił Rozkosch. Na trzecim uplasowali się Arthur Michalewski i Zbyszek Stelmaszczyk. Gratulacje dla wszystkich uczestników za wytrwałość.  W tym miejscu szczególne podziękowania dla Marka Pietrasiaka, który mimo problemów zdrowotnych przyjechał na nasze zawody. W świetnych nastrojach (już tradycyjnie) zasiedliśmy do szwedzkiego stołu, na który każdy przynósł coś smacznego.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

II Drużynowe Spinningowe Mistrzostwa 11.06.2017 - opinie i komentarze

sebsidsebsid
0
Gratulacje dla Andrzejowej drużyny. Można powiedzieć jeszcze tylko jedno - było pierwsza klasa. Pomimo pewnej konkurencji , bądź co bądź były to zawody, atmosfera super, sama przyjemność połowić sobie w takim towarzystwie. (2017-08-09 20:51)

skomentuj ten artykuł