II Feederowe Mistrzostwa koła PZW Kutno

/ 10 zdjęć


W niedzielny poranek wyznaczyliśmy sobie spotkanie nad jeziorem Grójeckim aby rozegrać II Feederowe Mistrzostwa Koła pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta w Kutnie pana Grzegorza Chojnackiego. Rozpoczęliśmy od przypomnienia przebiegu dzisiejszych zawodów oraz naszych najbliższych planów sportowo - rekreacyjnych. Sędzia Klasy Krajowej Zbigniew Kowalski dzisiaj będzie pełnił obowiązki sędziego głównego. Przypomniał o zasach bezpiecznego zachowania w trakcie rywalizacji, przybliżył dzisiejszy regulamin zawodów obowiązujący w Kole oraz przeprowadził losowanie stanowisk. Padają pierwsze sygnały sędziowskie i zawodnicy mają czas na zajęcie stanowisk oraz ostateczne przygotowania. Jest sygnał rozpoczynający zawody i po chwili są pierwsze ryby. Niestety powoli zanikają brania. Jezioro po raz drugi w tym roku nas zawodzi. Największe "okazy" to trzy leszcze w granicach 400 gram.  Dominuje drobna płotką i niewymiarowy okoń. Wyniki rywalizacji :

 1. Mikołaj Derej - 1.290 pkt.
 2. Marek Grzybowski - 1.040 pkt.
 3. Przemysław Saczuk - 610 pkt.
 4. Wojciech Pierzchała - 590 pkt.
 5. Jan Błaszczyk - 560 pkt.
 6. Stanisław Janakowski - 540 pkt.
Startowało 14 zawodników łowiąc 6,74 kg ryb, które w dobrym stanie wróciły do wody. Największy leszcz 460 gr złowiony przez M. Dereja.
Uroczyste wręczenie pucharów i praktycznych nagród w stanicach Kromszewice po wspólnym obiedzie : grochówka i pieczony kuczak. Wręczenia wyróżnień dokonał V-ce Przewodniczący Rady Miasta w Kutnie pan Mariusz Sikora w asyście prezesa Koła i sędziego Głównego.
Klasyfikacja "Wędkarz Roku"2017" :
 1. Wojciech Pierzchała - 97 pkt.
 2. Szymon Błaszczyk - 94 pkt.
 3. Przemysław Saczuk - 88 pkt.
 4. Mikołaj Derej - 87 pkt.
 5. Marek Grzybowski - 83 pkt.
 6. Zbigniew Gralewski i Jarosław Koliński - po 72 pkt.
Do rozegrania jeszcze trzy zawody klasyfikacyjne.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

II Feederowe Mistrzostwa koła PZW Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł