Zaloguj się do konta

II Tura Mistrzostw Okręgu Kalisz

Poznań i przepływająca przez to miasto rzeka Warta były odsłoną II tury Mistrzostw Okręgu kaliskiego w wędkarstwie spławkowym. Do rywalizacji zgłosiło się 38 zawodników którym opłaciło się po I turze walczyć o mistrzostwo powyższego Okręgu. W gronie startujących znalazło się również 3 zawodników naszego Klubu, a byli to w kategorii senior Kusyk Rafał oraz młodzieży (U 22) Durski Mikołaj i Śliwa Jacek.

Rzeka Warta na której rozegrano zmagania wędkarskie to łowisko położone między mostami św. Rocha i św. Jadwigi. Łowisko o jednakowych warunkach wędkarskich dla wszystkich startujących. Głębokość wahała się od 1,5 do 2,2 metra, uciąg wody równomierny, pozwalający pływać zestawami o gramaturze spławików od 8 do 12 gram. Godzina 8.15 odprawa, losowanie stanowisk i do boju. Czas podczas przygotowań do zawodów bardzo szybko minął i o godzinie 10.30 wszystko się zaczęło. Ryby tego dnia współpracowały z wędkarzami słabo a dominującym gatunkiem były płoć i jaź.

Ten drugi dał się we znaki Rafałowi, ryby te bowiem w pierwszej godzinie zawodów ustawiły się w smudze zanętowe naszego klubowicza i brały bardzo często lecz były to ryby którym do obowiązującego wymiaru podczas zawodów (25 cm.) brakowało zawsze zaledwie kilku milimetrów. Podczas pierwszej godziny do wody wróciło 7 sztuk tej pięknej ryby. Po odejściu jazi rozpoczęły się brania płoci i to one robiły wynik. Kto połowił powyżej dwóch kilogramów ten był bardzo wysoko. Sztuka ta udała się Rafałowi który z wynikiem 2095 pkt. zajął 11 miejsce co dało 6 pkt. do klasyfikacji mistrzostw i pozwoliło naszemu zawodnikowi awansować z 25 pozycji na 15 po II turach.

Wyniki uzyskane przez dwóch pozostałych naszych zawodników pozwoliły na zachowanie miejsc zajmowanych po I turze, i tak Śliwa Jacek zajmuje 2 miejsce a Durski Mikołaj 3 miejsce. Już niebawem bo 13 – 14. 06. 2009 r. kolejne dwie tury, tym razem na wodzie stojącej – zalew Szałe w Kaliszu. Będziemy tam i będziemy walczyć w powiększonym składzie o kadetów i juniorów.

Opinie (1)

tomk01

Gratulacje. Szkoda tylko, że jazie takie małe brały. Mam nadzieję, że na Szałe będą lepsze wyniki i wyższe miejsca w klasyfikacji. [2009-05-26 11:34]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej