II Wędkarskie Mistrzostwa Gminy Miedzichowo

/ 13 zdjęć


W niedzielę 3 września 2017 roku nad brzegiem Zalewu w Miedzichowie o godzinie 7 rano stawili się wędkarze, którzy mieli nadzieję zdobyć tytuł „Mistrza Gminy Miedzichowo w wędkarstwie spławikowym”. Były to już drugie mistrzostwa, pierwsza edycja odbyła się w roku 2016. Pomysłodawcą i patronem jest Wójt Gminy Miedzichowo – dr Stanisław Piechota. Organizacją zawodów, przygotowaniem stanowisk oraz ważeniem ryb zajęli się wędkarze z koła nr 171 „Wydra” w Bolewicach.
                Na liście startowej odnotowano 29-ciu zawodników, którzy po losowaniu stanowisk zaczęli przygotowywać się do rywalizacji. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.30 i trwały 4 godziny. Punktualnie o 12.30 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. W tym roku wyniki okazały się o wiele lepsze niż rok temu, ryby wykazały większą chęć do współpracy z wędkarzami. W oczekiwaniu na podsumowanie wyników, zawodnicy mogli posilić się grochówką.
                Ogłoszeniem wyników zajął się prezes Koła „Wydra” – Piotr Rutkiewicz. Puchar dla zwycięzcy oraz nagrody wręczał Wójt Gminy Miedzichowo. Okazało się, że zwycięzcą II Mistrzostw Gminy Miedzichowo został Tomasz Witucki z Bolewic łowiąc 5,22 kg ryb. Drugie miejsce zajął Adam Łodyga (Bolewice – 3,30 kg), trzecie zaś Andrzej Wyrwał (3,18 kg) reprezentujący Miedzichowo. W sumie nagrodzonych zostało 15-stu pierwszych zawodników. Były również dwie nagrody specjalne : za największą rybę (ufundowana przez Piotra Rutkiewicza) oraz za zajęcie 13-tego miejsca, sponsorowana przez Panią Ewę Wachowiak ze sklepu „Zooja” we Lwówku. Największą rybę – wzdręgę o masie 0,68 kg złowił Władysław Napierała, zaś szczęśliwym „pechowcem” okazał się Edward Smoleń.
                Na zakończenie imprezy Wójt dr Stanisław Piechota zaprosił wszystkich na kolejne, trzecie już zawody o tytuł Mistrza Gminy za rok.
Poniżej pierwsze 10 wyników „II Mistrzostw Gminy Miedzichowo w wędkarstwie spławikowym”:
1.       Tomasz Witucki – 5,22 kg
2.       Adam Łodyga – 3,30 kg
3.       Andrzej Wyrwał – 3,18 kg
4.       Damian Osses – 3,17 kg
5.       Wojciech Osses – 2,64 kg
6.       Piotr Rutkiewicz – 2,58 kg
7.       Włodzimierz Włodarczak – 1,80 kg
8.       Zenon Wachowiak – 1,74 kg
9.       Ryszard Poturnicki – 1,69 kg
10.   Wiesław Poturnicki – 1,66 kg

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

II Wędkarskie Mistrzostwa Gminy Miedzichowo - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł