II Zawody Spinningowe GP Koła 61 Ząbki

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Minionej soboty odbyły się drugie GP Spinningowe. Zawody organizowane przez Koło Nr 1 Ząbki. Odbyły się one w Zegrzu na rzece Narew. Data oraz miejsce rywalizacji musiały ulec zmianie. Pierwotnie, zawody miały odbyć się w niedzielę 23.06 w okolicy Czarnowa. Jednak ze względu na bezpieczeństwo zawodników, organizatorzy postanowili przenieść zawody. Głównym powodem był wysoki poziom wody oraz duży uciąg uniemożliwiający bezpieczne przeprowadzenie zawodów.

Jak się okazało, decyzja o zmianie była strzałem w dziesiątkę. Dopisała nie tylko pogoda, ale i ryby. Ponad połowa zawodników zdobyła punkty, a najlepsi mogli popisać się 6-8 rybami. Niektórzy mogli czuć pewien niedosyt, bowiem tego dnia z wędkarzami współpracowały niemal wyłącznie okonie. Najdłuższy okaz tego dnia na konto wpisał kol. Rafał Repliński (29cm). Był to najdłuższy zaliczony okaz. Gdyby jednak brać pod uwagę złapane wymiarowe ryby, najdłuższym byłby leszcz złowiony przez Wiceburmistrza Miasta Ząbki, kol. Artura Murawskiego. Ryba jednak nie mogła zostać zaliczona. Przepisy zawodów spinningowych wyraźnie mówią, że ryba zapięta poza obszarem łba, nie będzie zaliczona. Niemniej sama przyjemność holu ok. 3kg leszcza na zestaw bocznego troku daje tyle emocji, że samo wyciągnięcie takiej zdobyczy jest wystarczającą nagrodą. Były to kolejne zawody naszego Wiceburmistrza. Tym razem, zajął wysokie 5 miejsce z wynikiem 560 pkt i 4 rybami na koncie! Gratulujemy!

Wróćmy jednak do rywalizacji o pierwsze lokaty. Trzecia lokata przypadła kol. Leszkowi Żeleźnickiemu. Złowił on 6 ryb, które dały mu w sumie 680pkt. Drugie miejsce przypadło kol. Dariuszowy Krysikowi. Zapewniło je 7 ryb i w sumie 690pkt., jak zatem widać, walka o 2 lokatę była bardzo zacięta.

Tego dnia, najlepszym wędkarzem okazał się kol. Grzegorz Mazurkiewicz. 8 złowionych ryb dało mu 860 pkt. Pierwsze miejsce przybliża kolegę Grzegorza do zwycięstwa w całej serii Grad Prix. Przypomnijmy, że w Pierwszych zawodach, które odbyły 12 maja b.r. w Pogorzelcu, zajął on 2 miejsce.

Nie można jednak jednoznacznie przesądzać losów GP. Do końca, bowiem pozostały III i IV zawody. Odbędą się one we wrześniu i październiku.

Mamy, zatem wakacyjną przerwę od rywalizacji spinningowych, ale na pewno nie od wędkowania.
Już 6 lipca, prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników nocnych zasiadek – Gruntowe (dobowe) zawody wędkarskie, które odbędą się na rzece Narwi w okolicy Myszyńca k. Załubic. W zawodach mogą brać udział 2 osobowe drużyny.

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

II Zawody Spinningowe GP Koła 61 Ząbki - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Wielkie gratulacje za leszcza:) (2013-06-27 12:11)
AKSZYNAKSZYN
0
Piąteczka :) (*****) (2013-07-09 09:00)

skomentuj ten artykuł