II Zawody wędkarskie im. Mariana Styperka

/ 11 zdjęć


             W sobotę, 13 maja odbyły się , drugie już, zawody im. Mariana  STYPERKA – popularnie zwane ”DZIADKOWE”. Organizatorami zawodów byli synowie Piotr, Robert, Ryszard i Paweł, zmarłego w 2007 roku ojca, pasjonata wędkarstwa, a także kol. Piotr Maćkowiak z koła PZW w Czarnkowie . Miejscem zawodów był spory staw w miejscowości Sławno, pod Czarnkowem, gdzie dominującą rybą jest karp i amur. W zawodach udział wzięło w sumie  23 wędkarzy reprezentujących  koło PZW „Chrobry”, koło PZW „Delfin”- Biedrusko i koło  PZW w Czarnkowie.
            Łowiliśmy od godziny 7.30 do 12.00. Pogoda dopisała było ciepło i słonecznie. Ryby,  podobnie jak pogoda, dopisały i chętnie współpracowały z wędkarzami, których łupem padały głównie karpie ( 30 – 35 cm) i płotki. Zdarzył się też amur. Największą rybą zawodów okazał się karp 38 cm (1,3 kg ) złowiony(na zieloną kulkę) przez kol. Roberta STYPERKA. Pod koniec zawodów,  gdy woda już była trochę cieplejsza, zaczęły brać te większe okazy ( kol. Marcin Marcinkowski- 2 razy, kol. Piotr Styperek i kol. Piotr Maćkowiak) lecz niestety nie zostały wyholowane , pływają i rosną dalej.
          O  g.12.00 – koniec  łowienia i ważenie złowionych ryb, które następnie w dobrej kondycji wracają do wody. W czasie gdy Komisja Sędziowska obliczała wyniki, reszta towarzystwa zajęła się uzupełnianiem nadwątlonych sił kurczakami z rożna, a także pysznym „domowym” smalcem (wyrób kol. Gieniu ) i skwaszonymi ogórkami. W końcu Sędzia Główny zawodów kol. Paweł Styperek ogłasza wyniki, a kol. Ryszard Styperek (Prezes Koła „Chrobry”) wręcza nagrody.
        Fundatorami nagród byli: rodzina Styperków, kol. Robert Styperek i kol. Sławomir Sobański. 
Wyniki oficjalne zawodów :
   I miejsce  -  kol. Galas  Jacek  -                 8520pkt. – Koło „Chrobry”
   II miejsce – kol. Marcinkowski Janusz –     5660 pkt. Koło „Chrobry”
III miejsce –  kol. Styperek Paweł  -              4900 pkt. Koło „Chrobry”
IV miejsce – kol. Styperek Ryszard  -           4340 pkt. Koło „Chrobry”
V miejsce  -  kol. Łopatko  Rafał  -               3726 pkt. Koło z Czarnkowa
VI miejsce – kol. Jędrys  Zbigniew  -           3724 pkt. Koło „Chrobry”
          Natomiast kol. Piotr Maćkowiak  za okazaną pomoc w organizacji  zawodów otrzymał podziękowanie w formie dyplomu-grawertonu.
Na tym zawody zakończono.
Następne zawody już za tydzień na kanale Wojnowickim.
 
 

 


4.7
Oceń
(3 głosów)

 

II Zawody wędkarskie im. Mariana Styperka - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł