Inauguracja sezonu wędkarskiego 2013 -Kolejarz Stargard

/ 3 komentarzy

Inauguracja sezonu 2013 za nami. Pierwsze zawody spławikowe pod kryptonimem ”Puchar Wiosny”  rozpoczynające sezon odbyły się  w dniu 16 marca 2013r na rzece Ina od strony ulicy  Nowowiejskiej. I jak to czasem bywa pogoda zaskoczyła chyba nawet  samą siebie witając uczestników zawodów temperaturą -8 stopni i mgłą. Pomimo tego frekwencja zawodnicza Koła jak na początek roku oraz temperaturę otoczenia dopisała na średnim poziomie i na starcie stawiło się 25 zawodników.Organizacją i zabezpieczeniem miejsca przeprowadzenia zawodów oraz przygotowaniem stanowisk zajęli się: Gospodarz Koła kol. Tadeusz oraz v-ce prezesi kol. Mieczysław i Stefan, którzy już od godz. 07.00 w rejonie zawodów oczekiwali na wielbicieli sportów „ekstremalnych” jakimi można by  określić przybywających zawodników. Zawody otworzył Prezes Koła kol. Zbigniew witając wszystkich przybyłych, oraz  określając sposób przeprowadzenia zawodów oraz obowiązujące zasady bezpieczeństwa.Nad właściwym przebiegiem losowania stanowisk czuwał v-ce prezes kol. Mieczysław. W wyniku przeprowadzonego losowania uczestnicy zajęli stanowiska oraz rozpoczęli przygotowanie sprzętu. Zawodnicy stosowali różne metody prezentacji przynęty by zwiększyć połów ale brania niestety były wyjątkowo chimeryczne, a wręcz sporadyczne.  Pewnie ryba też czekała na ocieplenie klimatu.Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny zawodów kol Stefan. Niestety wraz z upływem czasu rozczarowanie rosło a efektów pomimo poprawy pogody i słonecznej aury nie było widać. Światełkiem w tunelu w pewnym momencie można by nazwać przyłów jazgarza ale niestety światełko równie szybko zgasło jak się zapaliło. Niemniej jednak dzięki staraniom organizatorów zawodnicy po skończonej rywalizacji przystąpili do konsumpcji ciepłej strawy w postaci kiełbasek na gorąco, czemu towarzyszyły oczywiście wymiana doświadczeń wędkarskich oraz uwag dotyczących zachowania ryb, jakości sprzętu, zanęt oraz przynęt.  Atmosfery zawodów nie zepsuła nawet ujemna temperatura a pierwsze wrażenia z wędkowania w nowym sezonie były okraszone niedosytem spowodowanym brakiem ryb.

Zwycięzca w osobie kol. Krystiana został uhonorowany nagrodą rzeczową oraz nagrodą specjalną za największą rybę zawodów ufundowaną przez Prezesa zaprzyjaźnionego Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego pana Janusza Tartanusa. Wszyscy uczestnicy zawodów już szykują się na kolejne wydanie Mistrzostw Koła, których pierwsza tura odbędzie się na Wyspie Puckiej w dniu
27.04.2013r.

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w zakładce: „relacje z zawodów i zebrań”

lub bezpośrednio tutaj: http://sdrv.ms/111irqV

 


4.7
Oceń
(12 głosów)

 

Inauguracja sezonu wędkarskiego 2013 -Kolejarz Stargard - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Pierwsze "Koty za płoty". Ważne ze pierwsza impreza udana. Nie zawsze najważniejsza jest ilość złowionych ryb. Apetyty dopisały,wymiana doświadczeń się przyda. Pozdrawiam. (2013-03-18 17:01)
stipp14stipp14
0
Po przyjeździe nad rzekę temperatura wynosiła - 8 , naprawdę potrzeba sporo samozaparcia by nie machnąć na wszystko ręką i wrócić do ciepłego mieszkania . (2013-03-20 18:30)
roman55roman55
0
Gratulacje z otwarcia sezonu i dużego samozaparcia przy tak niskiej temperaturze. Pozdrawiam (2013-03-23 06:39)

skomentuj ten artykuł