Zaloguj się do konta

Inauguracja sezonu dla Rejonu VIII Okręgu PZW Poznań

Dnia 26 kwietnia 2015r. na zawodach dla Społecznych Straży Rybackich swój sezon zainaugurowali wędkarze zrzeszeni w Rejonie VIII Okręgu PZW z Poznania. Wszystkie tegoroczne zawody na jeziorze Strykowskim organizują koledzy z Koła nr 13 z Granowa. Na 10 drużyn przypisanych do tego rejonu w szranki stanęło 7 - były to koła z: Bolewic, Buku, Grodziska Wlkp., Lwówka Wlkp., Nowego Tomyśla, Rakoniewic i Rostarzewa. Zabrakło kolegów z Opalenicy i Wielichowa, swej drużyny nie wystawili także gospodarze.

Wszystkie drużyny stawiły się na punkcie zbiórki nad jeziorem Strykowskim w miejscowości Januszewice o godzinie 07.00. Wędkarzy przywitał i omówił regulamin zawodów prezes koła nr 13 z Granowa – Zbigniew Osiewała. Zgodnie z Uchwałą nr 64/14 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu wszystkie tegoroczne zawody odbywają się przy ograniczonej do 1 kg suchej zanęty spożywczej lub 2 kg namoczonej. Każdy z zawodników więc musiał przed wyruszeniem na swoje stanowisko okazać się regulaminową ilością zanęty.

Koło nr 171 WYDRA z Bolewic reprezentowali koledzy: Sylwester Flieger, Adam Łodyga, Piotr Rutkiewicz i Tomasz Witucki. Wszystkie drużyny podzielone były na sektory a o zwycięstwie całej drużyny decydowała najmniejsza suma uzyskana przez wszystkich w poszczególnych sektorach.
Zawody przy pięknej słonecznej pogodzie trwały 4 godziny od 08.30 do 12.30. Większość „okazów” stanowiły uklejki, choć czasami trafiały się płotki, krąpie.

Bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna z Rakoniewic w składzie: Kostrzyński Tomasz, Tomiak Marcin, Mendel Dariusz i Mendel Patryk którzy zdobyli pierwsze miejsca w swoich sektorach ( drużyna 4 pkt). Na drugim miejscu z 14 punktami uplasowała się drużyna z Grodziska Wlkp., trzecie miejsce przypadło z 16 punktami Rostarzewu, czwarte miejsce z 16 punktami ( ale mniejszą wagą ryb) Nowemu Tomyślowi, piąte miejsce z 17 punktami Bolewicom, szóste miejsce z 18 punktami Lwówkowi, a ostatnie z 27 punktami Bukowi.

Indywidulanie najlepsi byli:

- Tomiak Marcin z Rakoniewic z 10, 98 kg
- Mendel Wiesław z Grodziska Wlkp. 9,82 kg
- Witucki Tomasz z Bolewic z 8,29 kg

Puchary przypadły 3 najlepszym drużynom, nagrody rzeczowe zaś przeznaczono dla 9 wędkarzy z najlepszymi wynikami indywidualnymi.

Opinie (2)

Piciu

Witam. Teraz wiem dlaczego jeszcze nie mam relacji z zawodów od członków naszej drużyny. Pozdrawiam. ***** [2015-04-29 13:42]

carlla

Hahaha panie Piotrze - raz na wozie - raz pod wozem. Następnym razem pójdzie Wam lepiej [2015-04-29 14:25]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej