Zaloguj się do konta

Indywidualny Puchar Polski im. Jana Zamoyskiego-2008.

Witam wszystkich!

W sobotę 10 maja odbyły się ogólnopolskie zawody w wędkarstwie rzutowym w Zamościu. Były to pierwsze zawody z cyklu Indywidualnego Pucharu Polski 2008. Reprezentując okręg Bydgoszcz uczestniczyliśmy w tych zawodach. Ja i Paulina Krzyżanowska indywidualnie w 5-boju w juniorkach, drużynowo w kobietach oraz w drużynowym 2-boju multi, również w kobietach. Natomiast trzecia zawodniczka - moja siostra Eliza Pecyna - startowała indywidualnie w 3-boju w kadetach i w 5-boju juniorek.
Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się również urokami krajobrazu zamojszczyzny. Godz. 8 rano - otwarcie zawodów. Wszyscy zawodnicy zwarci i gotowi, by rozpocząć sezon. Podczas otwarcia trener kadry narodowej - Włodzimierz Targosz, wręczył mi Złotą Odznakę PZW przyznaną przez ZG PZW za zasługi dla wędkarstwa polskiego. Był to bardzo miły początek zawodów :) Po oficjalnym otwarciu zawodów można było rozpocząć zawody. Pierwszą konkurencją skisch muchowy. Rozpoczęła się ona bardzo dobrze, gdyż wszystkie zakwalifikowałyśmy się do finału w tej konkurencji. W formie wyjaśnienia: na każdych zawodach ogólnopolskich rozgrywane są finały w jednej konkurencji - zawsze innej, m. in. po to, by obyć się z takimi finałami, gdyż na zawodach międzynarodowych rozgrywane są finały w każdej konkurencji w walce o medale. Na cztery juniorki uczestniczące w finale, my zajęłyśmy pierwsze trzy miejsca ;) Potem odbyły się konkurencje: odległość muchowa, Arenberg, skisch spinningowy. Po czterech konkurencjach Paulina wygrywała ze mną o 9 pkt. Pozostała mi jedna konkurencja, by nadrobić straty w 5-boju. Musiałam rzucić 6 metrów dalej niż Paulina, gdyż punktacja w tej konkurencji to metry pomnożone przez 1,5 pkt., i udało się :) Tak więc w 5-boju zajęłam I miejsce, Paulina II, III miejsce zajęła zawodniczka z Kielc - Magdalena Kuza, a czwarte Eliza, która wśród kadetów zajęła 2 miejsce, przegrywając z zawodnikiem z Zamościa o 23 pkt. mnie i Paulinie pozostały już tylko 2 konkurencje: skisch multi i odległość multi oburącz. Sprzyjające warunki pomogły nam zdobyć puchar za I miejsce w 2-boju drużynowym multi :) Drużynowo wśród kobiet zajęłyśmy II miejsce, przegrywając z kobiecą reprezentacją Kielc o zaledwie 6 pkt. Po całym dniu zmagań organizatorzy zawodów zabrali uczestników zawodów do pięknej stanicy wędkarskiej w Józefowie k/Zamościa, gdzie oficjalnie zakończyły się zawody. Po rozdaniu nagród mogliśmy cieszyć się zwycięstwem przy grillu i muzyce. Nie obyło się też bez tańców ;).
Pierwsze zawody w tym sezonie uważam za udane. Następne impreza z cyklu Indywidualnego Pucharu Polski odbędzie się 7 czerwca w moim rodzinnym Inowrocławiu, gdzie organizatorem będzie okręg Bydgoszcz. Po drodze tj. 24 maja organizujemy też ogólnopolskie zawody 'Pierwszy Krok', dla początkujących rzutowców z całej Polski. Mam nadzieję, że po następnych zawodach również będziemy mieli się czym pochwalić.


Z wędkarskim pozdrowieniem, Natalia.

Opinie (3)

kleyber73

Gratulacje DZIEWCZYNY!!! [2008-05-17 15:50]

Pinki

No widzę że naprawdę wyśmienita kadra nam rośnie. Gratulacje ! [2008-09-29 14:52]

wedkarz1969

FAJNE Z WAS WEDKARECZKI. TYLKO TAK DALEJ. [2009-01-12 14:35]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej