Informacja 1- III Puchar Wisły Wyszogród 2010

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Minęły zaledwie trzy tygodnie od czasu ukazania się naszej informacji odnośnie III Pucharu Wisły , a zainteresowanie tymi zawodami przerosły oczekiwania nas organizatorów ,z czego bardzo się cieszymy i mamy nadzieję że będą to kolejne udane zawody w przemiłej atmosferze i sportowej ,, fair play ,, walce.

Już w latach poprzednich było widać ,że takie zawody na tym pięknym i urozmaiconym odcinku rzeki Wisły w okolicach Wyszogrodu na pewno będą mile widziane , początki były trudne I Puchar to 37 zawodników , drugi 79 ( był zgłoszony komplet czyli 80 jednak jeden zawodnik z powodu awarii samochodu nie dojechał ) w tym roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę startujących do 100 osób. Jak się okazuje był to strzał w dziesiątkę.

Na liście startowej w chwili obecnej posiadamy 64 zawodników z potwierdzonymi wpłatami , jednak chętnych jest o wiele więcej , proszących o wpisanie na listę startową. Przypominamy ,że kierujemy się zasadą kolejności wpłat i ich potwierdzania telefonicznie u sekretarza zawodów, z chwilą uzyskania 100 zawodników zamkniemy listę startową ( o takiej możliwości pisaliśmy w info o zawodach i może się to stać przed 20 kwietnia ), o czym niezwłocznie poinformujemy na stronie naszego Koła i w prasie. Po zamknięciu listy ,dokonane wpłaty będą zwracane.

Dlatego zapraszamy serdecznie nad naszą ,piękną Wisełkę do Wyszogrodu.

Oto lista miast z których do tej pory zgłosili się zawodnicy : Płock, Czerwińsk, Gliwice, Zabrze, Nowy Dwór Mazowiecki , Boguszów –Gorcze , Łódź , Gąbin , Żabia Wola , Głogów , Kraków , Izbica, Poddębie ,Zawiercie, Pruszków, Żyrardów , Olsztyn, warszawa Zegrze, Iłów , Kutno, Płońsk i Wyszogród.

W następnym materiale dotyczącym zawodów przedstawimy dokładny harmonogram zawodów oraz mapkę z terenem rozgrywania imprezy. Ale już dziś możemy poinformować, że sekretariat zawodów będzie pracował od godziny 5.15

Jednocześnie informujemy ,że rzeka Wisła w dniu rozgrywania zawodów od godz. 6.00 – 14.00 na odcinku od Woli Czerwińskiej do miejscowości Rakowo będzie wyłączona z wędkowania dla innych wędkarzy ,za takie też utrudnienie serdecznie przepraszamy.

Poniżej przedstawiamy regulamin zawodów.

Regulamin III Pucharu Wisły Towarzyskich Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Wyszogród 2010

1. III Puchar Wisły są otwartymi zawodami towarzyskimi.

2. Miejscem zawodów jest rzeka Wisła od miejscowości Wola Czerwińska ( 582 ) do miejscowości Rakowo ( 594 ) wraz z starorzeczami które są bezpośrednio połączone z rzeką , są to zawody z brzegu ,na żywej rybie. ( 12 km. )

Do zawodów zostaną dopuszczeni tylko zawodnicy , którzy ukończyli 18 lat.

3. Każdy zawodnik musi posiadać przymiar oraz siatkę do czasowego przetrzymywania ryb, a znaczek który otrzyma na odprawie z logo III Pucharu Wisły przypina na lewym ramieniu( w celu łatwiejszej identyfikacji zawodnika ).

4. Zawodnik łowiąc rybę zgłasza ją telefonicznie do sędziego sektorowego lub gdy sędzia jest w zasięgu wzroku powiadamia go ustnie, do czasu pojawienia się sędziego zawodnik może kontynuować łowienie, po dokonaniu pomiaru ryby i wpisaniu w kartę zawodnika, rybę w obecności sędziego wpuszcza się z powrotem do wody. Sędziowanie będzie się odbywało zarówno przez sędziów z brzegu jak i łodzi.

5. Zawody odbędą się w jednej sześciogodzinnej turze.

5.1 Zawodnicy łowią w określonym przez organizatora odcinku wody, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Minimalne odległości pomiędzy zawodnikami powinny wynosić 50 metrów . Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

5.2 Podczas zawodów zawodnicy poruszają się tylko i wyłącznie pieszo ,zawodnicy mogą sobie udzielać wszelkiej pomocy z wyjątkiem podbierania ryb.

5.3 Po sygnale rozpoczynającym zawody zawodnicy poruszają się w obrębie koryta rzeki.

5.4 Zawodnicy podczas zawodów mogą używać haków z zadziorem.

5.5 Organizator dopuszcza brodzenie do wysokości kolan woderów zawodnika , zabrania się brodzenia w spodnio-butach.

5.6 Zawodnik zostaje zdyskwalifikowany za :

- wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu,
- przemieszczanie się inaczej niż pieszo,
- nie zdanie karty startowej w czasie ( 15 minut po zakończeniu zawodów na łowisku lub w sekretariacie zawodów )
- udzielanie pomocy przy podbieraniu złowionej ryby,
-łowieniu w innym miejscu niż przewiduje regulamin zawodów ,
- stawienie się na zawody w niepełnej sprawności psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę sprawność w czasie trwania zawodów,
- za niesportowe i nie etyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora , sędziego czy innych zawodników ( po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego )

4. W dzisiejszych rozgrywanych zawodach do wyniku zalicza się następujące gatunki ryb drapieżnych : boleń , jaź , kleń , szczupak , okoń zgodnie z wymiarami ochronnymi , szczupak 45 cm, boleń 40 cm , jaź i kleń 25 cm, okoń 18 cm.

4.1 Obowiązuje następująca punktacja :

a) szczupak – 500 pkt za wymiar plus 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr,
b) boleń – 400 pkt/ 50
c) jaź , kleń – 150 pkt/ 35
d) okoń – 50 pkt / 20

Jako dodatkowy centymetr traktuje się wynik 1mm powyżej całkowitej liczby centymetrów np. łowiąc okonia o wymiarze 20 cm 2 mm uzyskujemy 50 pkt za wymiar oraz 60 punktów za długość powyżej wymiaru.

Dlatego pomiaru dokonujemy z dokładnością do jednego milimetra, a zawodnik zgodność pomiaru potwierdza podpisem podobnie jak sędzia. Wynik stanowi suma pkt za złowione ryby.
Wynik zawodnika stanowi suma punktów za złowione ryby.

W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności decyduje najdłuższa złowiona ryba , w dalszej długość wszystkich złowionych ryb a na końcu ich ilość.

Nie obowiązują limity ilościowe złowionych ryb.

Wadium do protestu zgłoszonego przez zawodnika wynosi 150 zł. , w przypadku roztrzygnięcia na niekorzyść zawodnika opłata przepada.

W innych przypadkach nie ujętych w tym regulaminie obowiązują zasady regulaminu organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego.
Organizator.

III Puchar Wisły
Otwarte Ogólnopolskie Zawody Spinningowe
Wyszogród 2010


Termin zawodów : 2 maja 2010r. ( niedziela )

Miejsce zbiórki : bulwar nad Wisłą / Wyszogród – godz. 6.30

Opłata startowa: 60 zł.
Opłatę startową należy dokonać do dnia 20 kwietnia 2010r.( lub do wyczerpania miejsc na liście startowej ) na konto Nadwiślański Bank Spółdzielczy z siedzibą w Wyszogrodzie Okręg Mazowiecki PZW Koło Nr. 54 SUM Wyszogród. Nr. konta : 92 9011 0005 0000 0677 2000 0010 ( podając w opisie przelewu : opłata startowa , imię i nazwisko ) lub w sklepie Wędkarskim w Wyszogrodzie ul. Rębowska 41 oraz salonie Wędkarskim u Michała Wernickiego w Sochaczewie na ulicy Żeromskiego 29 E . Po dokonaniu wpłaty na konto należy ją potwierdzić pod numerem telefonu 692 439 699.

Dodatkowo wszelkie szczegółowe informację na temat zawodów można uzyskać pod numerem telefonu 692 439 699 oraz 602 350 812 i 728 608 210.

Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły zawodów :

Zawody odbędą się w jednej 6-cio godzinnej turze na ,, żywej rybie ,, , z brzegu na rzece Wiśle . Zawodnicy zobowiązani są do posiadania siatek wędkarskich oraz przymiarów. Do zawodów zostaną dopuszczeni tylko zawodnicy , którzy ukończyli 18 lat.
Zawodnik w ramach opłaty startowej ma zagwarantowane :

- ubezpieczenie na zawody, - zimne napoje na zawody , - ciepły posiłek po zakończeniu zawodów, - zawodnicy z innych Okręgów , którzy nie posiadają opłaty na wody Okręgu Mazowieckiego będą mieli zapłaconą opłatę jednodniową na te wody, - mapkę z terenem zawodów , - upominek z III Pucharu Wisły ,
Nagrody :

1. Pierwszych sześciu zawodników zawodów otrzyma puchary , dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe . – Nagroda Urzędu Gminy i Miasta Wyszogród oraz Zarządu PZW K-54 SUM Wyszogród.

2. Kategoria U – 22 - Nagroda Nadwiślańskiego Banku Spółdzielczego. ( dla zawodników w wieku 18- 22 lata )

3. Za Najdłuższą Rybę Zawodów – Nagroda Salonu Wędkarskiego R -Strada .

4. Najdłuższy Szczupak Zawodów – Nagroda Wedkuje.pl.

5. Najdłuższy Boleń Zawodów – Nagroda Shimano.

6. Najdłuższy Okoń Zawodów – Nagroda Dragon.

7. Najlepszy Zawodnik Powiatu Płockiego – Nagroda Tygodnika Płockiego.

8. Najlepszy Zawodnik Okręgu Mazowieckiego – Nagroda Rybobranie.pl ( kategoria dla wszystkich zawodników z Okręgu Mazowieckiego.

9. Najlepszy Zawodnik Ziemi Wyszogrodzkiej – Nagroda Zarządu K-54 PZW Wyszogród ( kategoria dla wszystkich zawodników z poza Okręgu Mazowieckiego )

10.Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki- Nagroda Shimano , Dragon, Zarząd K- 54 Wyszogród.

Patroni honorowi :

Urząd Gminy i Miasta Wyszogród , Nadwiślański Bank Spółdzielczy Oddział Wyszogród

Patroni Medialni –

Sponsorzy –


Podmioty Wspierające :

Wedkuje.pl
Wędkarski Świat
Tygodnik Płocki
E- Sochaczew.pl
SHIMANO
DRAGON
R- Strada Salon Wędkarski Michała Wernickiego z Sochaczewa
Rybobranie .pl
Rybawpaski. Pl
Koło Nr. 54 PZW SUM Wyszogród
Sklep Wędkarski Pani Iwony Biernat w Wyszogrodzie
Kaltrus
Stacja Diagnostyki Pojazdowej Barbara Kasztelan
Meblo Market Wyszogród


Organizator :

Koło Nr. 54 PZW SUM Okręgu Mazowieckiego w Wyszogrodzie.

Gwarantujemy miłą i profesjonalną obsługę zawodów.


Serdecznie zapraszamy.

 


4.2
Oceń
(58 głosów)

 

Informacja 1- III Puchar Wisły Wyszogród 2010 - opinie i komentarze

grekgrek
0
Mała sugestia.Nie Oguszów tylko Boguszów.Zresztą piękne miasto niedaleko pięknej rzeki Bóbr.Pozdrawiam cały Wyszogród!!! (2010-03-15 21:26)
prezes74prezes74
0
Przepraszam już ,poprawiam.
I do zobaczenia na zawodach.
(2010-03-16 18:27)

skomentuj ten artykuł