IV Wędkarskie Mistrzostawa Gminy Miedzichowo

/ 28 zdjęć

W sobotnie popołudnie na zaproszenie Wójta Gminy Miedzichowo dra Stanisława Piechoty oraz Zarządu Koła nr 171 WYDRA z Bolewic wędkarze zamieszkujący gminę Miedzichowo spotkali się nad Zalewem w Miedzichowie na IV Wędkarskich Mistrzostwach Gminy. Do rywalizacji stanęło w tym roku 20 wędkarzy.
Punktualnie o 12.00 zawodników nad zalewem przywitał Prezes koła Piotr Rutkiewicz, który w skrócie przedstawił plan zawodów. Zawody przewidziano na 4 godziny - miały się rozpocząć o 13.15 a zakończyć o 17.15. łowić można było na 2 wędki metodą spławikową lub gruntową. Po tych wszystkich formalnościach przystąpiono do losowania stanowisk, a następnie zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska, by przygotować się do zawodów. Zawody przebiegły zgodnie z planem do 17.15.
W międzyczasie zawodników odwiedził sam Wójt Stanisław Piechota, który przyjechał porozmawiać z zawodnikami i obejrzeć przebieg rywalizacji.

Po podliczeniu połowów wszystkich biorących udział w zawodach okazało się że z wagą 3,865 wygrał Adam Łodyga, na drugim miejscu uplasował się z wagą 3,530 kg Tomasz Witucki, a trzecie miejsce z wagą 3,370 kg Paweł Riss. Paweł Riss odebrał też puchar za największą rybę zawodów, którym był lin o wadze 0,85 kg.

Wśród startujących 20 zawodników była jedyna kobieta – Karolina Witucka, która zajęła 6 miejsce z wagą 2,020 kg.

Jak co roku nagrodę rzeczową za zajęcie 13 miejsce w rywalizacji wręczyła Pani Ewa Wachowiak ze Sklepu Zoologiczno – Wędkarskiego Zooja ze Lwówka- nagroda ta w tym roku przypadła Marianowi Dziamskiemu.

W trakcie rywalizacji zawodnikom wręczono nagrody i dyplomy, natomiast zwycięzcy Adamowi Łodydze puchar wręczył Wójt Gminy Miedzichowo Pan Stanisław Piechota w niedzielę trakcie dożynek gminnych.