Izumi Shad Alive 120

/ 4 komentarzy / 6 zdjęć


Dziś opiszę przynętę spinningową firmy Izumi, woblera; shad alive120. Kolor; live bait/real & natural (naturalna barwa okonia), długość 12 cm, ciężar 23g- wersja pływająca, pracuje na głębokości0,0-0,2 (infirmacja dystrybutora).
Tą przynętę do testów, dostałem od redakcji wedkuje.pl, podczas czerwcowego rozdania. I powiem że odrazu mi się spodobała, jej wygląd był obiecujący. Jedynie ten wymiar, dość duża bo w wodach w których wędkuje dość trudno o dużego szczupaka (trudno o wymiarowego...), No i wersja pływająca, to znaczy optymalny do połowu na płyciznach...
No i od czego zacząć test?
Pierwszy był w domu, włożyłem go do akwarium i parzyłem jak w się unosi i jak wygląda. Co powiem Naprawdę realnie imituje rybę.
No i nad wodę, nie mogłem się doczekać pierwszego rzutu. Patrzę jak płynie, pięknie, ruchem wężykowatym lusterkując swoimi boczkami. Drugi rzut na płyciznę i bach, siedzi szczupak. Co fakt nie wymiarowy, ale to szczupak i skusił się na ta przynętę. Jeszce parę rzutów i nic. No to zmiana przynęty na mego pewniaka. No ale wyników też nie ma. Więc płyniemy dalej. I znów kawałek czystej wody, no to go bach i oramy. Jest kontakt, ale ryba źle się zapina i spada. Tego dnia, więcej kontaktów na otwartej wodzie nie miałem. Zaś w zaroślach na woblera nie połowimy...
No ale, to nie koniec testów. Przecież na rybach jestem wielokrotnie. Co fakt mało dni było takich by drapieżnik, a dokładniej szczupak żerował na otwartej płytkiej wodzie. Ale nie raz złowiłem na niego szczupaka. I zazwyczaj branie następowało w pieszych rzutach, potem nic. To znaczy meldował się ten aktywny w tym rewirze. Zmiana przynęty na mego pewniaka skutkowały jedynie tym że złowiłem niewielkiego okonia, no i czasami szczupaczka ok 25cm (o ile w ogóle miałem kontakt z rybą.
Złowiłem na niego kilka ładnych szczupaczków, jak patrząc na wyniki tego sezonu, to połowę wymiarowych szczupaków złowiłem właśnie na niego. I często był to jedyny lub największy szczupak złowiony tego dnia. A biorąc pod uwagę że łowiłem nim tylko na otwartej wodzie, co było bardziej sprawdzaniem czy szczupak wyszedł tam na żer. To wyniki są bardzo obiecujące. Bo większość czasu poświęcałem na wyłuskiwanie drapieżników z zaczepów (roślinności wynurzonej i podwodnej).
Testując ten wobler, próbowałem go sprowadzić na głębszą wodę. I mimo że mam do tego odpowiednie wędzisko, to bez dodatkowego obciążenia nie udało mi się go zanurzyć głębiej niż na jakieś 5 cm. No ale przypomniał mi się sposób Carolina i Texas, które opisuję na swoim blogu.
I zastosowałem swoją sprawdzoną metodę. A mianowicie zamontowałem 6 gramowy ciężarek do metody bocznego troka. Ten ciężarek zaczepiam agrafką z przodu stali za uszko krętlika. Sposób okazał się skuteczny i nie zakłócał pracy przynęty. Nawet powoduje że nurkuje głową w dół, jak prawdziwa ryba. Jedyny mankament takiego zbrojenia, jest taki że przynęta podczas rzutu ma tendencje do plątania się (czepia się przyponu). Dalego trzeba uważać i kontrolować lot przynęty jak i wyhamowywać ją podczas ostatniej fazy lotu. Robimy to kontrolując wysnuwanie się żyłki z kołowrotka.
I właśnie ta technika spowodowała to iż na tej przynęcie zameldowały się wymiarowe szczupaki, gdyż nalazła się w zasięgu ich wzroku.
Podsumowując cały swój sezon to śmiało mogę stwierdzić iż jest to jedna z łowniejszych moich przynęt, dlatego śmiało mogę polecić ją innym wędkarzom. Jak też w przyszłości planuję zakupić sobie podobnego woblerka, lecz wersje tonącą i może troszkę mniejszą (10 cm)....

 


4.8
Oceń
(21 głosów)

 

Izumi Shad Alive 120 - opinie i komentarze

u?ytkownik146431u?ytkownik146431
0
A na jakich łowisz jeziorach wokół Kętrzyna?? (2013-09-30 12:35)
news34news34
0
Mam taką przynęte , zachowuje się jak żywa ryba. Niestety są to bardzo drogie przynęty ale naprawdę warto. Izumi było sponsorem naszych zawodów więc udało mi się wygrać taką rybke . (2013-09-30 17:00)
rysiek38rysiek38
0
Ja głównie łowie na totalnie zarosnietej wodzie wiec pewnie by sie sprawdził ,niestety nie posiadam takiego cacka w mojej kolekcji - nawet nie wiem gdzie to zdobyć i orientacyjna cena też mnie interesuje bo u nas w wędkarskich to jedynie zawsze dostępna jest karma dla kota i psa :-) (2013-09-30 22:43)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Na tych najniższych; Siercze, Moj, tuchel, rzeka Guber. (2014-06-04 13:56)

skomentuj ten artykuł