Izumi Shad Alive - majowe testy

/ 6 komentarzy / 7 zdjęć


Dziś pragnę wam opisać przynęty spinningowe firmy IZUMI. Miałem tą przyjemność że przedstawiciel tej firmy skontaktował się prywatnie z moją osobą i zapytał czy nadal jestem zainteresowany testowaniem ich przynęt.
Byłem bardzo zaskoczony że się do mnie zgłosili, i od razu odpisałem i ustaliliśmy warunki współpracy. Na początek dostałem kilka woblerów; 10,5 cm kolor; Silver Shad, szybko tonący 10,5 cm kolor; Oikawa Male, pływający i 10,5 cm kolor; Rainbow Shad, wolno tonący.

Shad Alive to realistyczny swimbait, który powstał przy współpracy wędkarzy z inżynierami i projektantami japońskiej firmy IZUMI. W wyniku czego powstała bardzo realistycznie wyglądająca i pracująca przynęta spinningowa.
Izumi Shad Alive jest dostępny w trzech wersjach: pływający (floating), szybko tonący (fast sinking) i wolno tonący (slow sinking). I rozmiarach od 50mm do 145mm, sprawia że każdy wędkarz może sobie dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj przynęty w zależności na jaki gatunek ryby się nastawi, a wachlarz ma szeroki; szczupak, sandacz, okoń, kleń i pstrąg, a nawet sum.
Shad Alive wyposażone są grzechotki z kulek wolframowych, które znajdują się w specjalnych komorach. Jest to dość precyzyjne wyważenie przynęty, jak też idealny wabik akustyczny. Jego praca jest wyraźna podczas szybkiego jak i wolnego prowadzenia przynęty.
Używając tą przynętę można stosować rozmaite techniki prowadzenia od standardowego wolnego po szybkie prowadzenie, po poszarpywanie, czy też jerkowanie. Przez co imitujemy zachowanie chorej, łatwo dostępnej, zranionej rybki Przynęta jest dość łatwą do opanowania i nie wymagająca od wędkarza zbyt wiele.
Przynęty są bardzo realistycznie wykonane i imitują; płoć, konia, karasia. Są też ubarwione na wzór pstrąga czy innych ryb. Co powoduje iż każdy z nas wybierze sobie dokładnie jaką chce.
Przynętę testowałem na łowisku typowo linowo-szczupakowym, o głębokości od 0,5 do 2,0 m. I nie miałem najmniejszego problemu. Oczywiście sprowadzenie przynęty na znaczą głębokość wymagała bardzo wolnego prowadzenia, i gdy tylko zaczynałem szybciej prowadzić szybko przynęty podnosiły się wolno tonące do 30-50 cm, zaś szybko tonące 50-70 cm. Zastosowałem dość prosty trik. A mianowicie przez przyponem zamontowałem dodatkowe obciążenie w postaci 6g ciężarka do bocznego troku. Co okazała się dość trafne. Przynęta zaczęła pracować głębiej i pięknie opadać dziobkiem lekko skierowanym w dół. Nie zakłóciło to pracy przynęty, ale za to zwiększyło zasięg rzutów jak i głębokości prowadzenia.
Moje doświadczenie z tą przynętą uważam za bardzo pozytywne. Przynęta okazałą się dość łowna i nie raz okazała się ostatnią deską ratunku, by skusić jakiegoś szczupłego do brania. I podczas miesięcznego testu, złowiłem na nią kilkanaście szczupaczków, w tym jedyne 2 wymiarowe. Tak w tym roku maj na moim łowisku był bardzo kiepski nie tylko dla mnie, ale i wielu innych wędkarzy. Pogoda zmienna i chimeryczna, powodowała że wielu wędkarzy nie miało nawet kontaktu ze szczupakiem. Na pewno dalej będę ją używał, i mam nadzieję że w końcu pogoda się unormuje i szczupaczek dopisze... I wiem że nie zawiodą mnie jak ich większa wersja testowana w ubiegłym roku Izumi Shad Alive 120, i padnie na nie nie jeden ładniejszy szczupaczek.

Zainteresowanych tą przynętą, bądź inną tej marki. Zapraszam na stronę sklepu; http://sklep.shani.pl/
I wszystkim życzę udanych połowów, i niezapominanych przygód z wędką w ręku.

 


4.6
Oceń
(19 głosów)

 

Izumi Shad Alive - majowe testy - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Była to na pewno fajna niespodzianka otrzymać tą wiadomość. I widzę, że przynęty trafiły w dobre ręce. Pierwsze szczupaki są. Pozostaje życzyć kolejnych. Pozdrawiam! (2014-06-05 11:41)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Tak była to naprawdę fajna wiadomość. Tym bardziej że nie stać było by mnie normalnie kupić tą przynętę. A powiem że Damian pierwszy wyją na nią szczupaka. To ten na tęczówce. Dałem mi się nim pobawić, miał jeszcze kilka ale mniejszych... Nawet chciał za handlować. I może się skuszę za jego katanę... (2014-06-05 22:41)
news34news34
0
posiadam 2 przynęty izumi , tanie nie są ale efekty rewelka (2014-06-09 21:48)
Darek SDarek S
0
tak fajne te przynęty... (2014-06-14 20:54)
DariaDaria
0
Ach te twoje zabawki... choć te do złudzenia przypominają rybkę. (2014-06-23 00:01)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
A mnie ta przynęta przypadła do gustu, i wielu innym, tylko ta cena troszkę odstrasza. (2015-02-25 09:00)

skomentuj ten artykuł