Jacica-nieznana i zapomniana przynęta

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


Jacica-czyli przynęta kompletnie nie znana o której sam jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem pojęcia,w tym artykule opiszę właśnie tą przynętę,powiem jak ją można pozyskać,jak na nią łowić,oraz czym tak naprawdę ona jest.Przynęta o której nigdy nic w internecie i prasie wędkarskiej nie czytałem,ani nigdzie wcześniej o niej nie słyszałem. 
A skutecznością przewyższa nawet takie naturalne przynęty jak czerwone i białe robaki.

O tej przynęcie pierwszy raz usłyszałem od Czarka z profilu na fejsie "Wędkarstwo PL"
W końcu nadeszła zima,na grunt nie połowię,spinning mi się lekko znudził,lód jeszcze nie był bezpieczny,a tylko rzeczki zostały rozmarznięte,to dałem się skusić na spławik nad rzeczką.

Czarek nad wodą pokazał nam jak pozyskiwać jacice.
A wygląda to tak,że potrzebny jest nam około 2 metrowy kij/stara wędka oraz nie duże siteczko.
Siteczko łączymy z naszym kijem i po prostu zanurzamy to w rzece,nasza operacja odbywa się przy brzegu w mule,wyjmujemy muł a raczej błoto,sito do połowy zanurzamy w wodzie i poruszamy nim w taki sposób aby błoto wypadło przez oczka siteczka a zostały w nim nasze jacice oraz inne skarby jak muszle,ślimaki czy jakieś robaki.

Oczywiście do tego musimy znaleźć odpowiednie miejsca na naszej rzeczce,bo jacica nie wszędzie się znajduje.

Są to larwy jętki,czyli jacica do uzyskania jest tylko w odpowiednich miesiącach,nie uzyskamy jej przez cały rok,jedynie w zimowych miesiącach możemy spróbować.

Jest to naturalny pokarm leszcz,płoci,okoni czy innych ryb,przez co jest bardzo skuteczny,łowiąc na czerwone i białe robaki oraz jacice to o wiele więcej brań było na jacice i o wiele więcej ryb zostało łowionych właśnie na tą przynętę.

Na hak numer 8-12 zakładamy jedną max 3 jaciczki,w zależności od tego jak są duże owe przynęty i na ile hak pozwala.

Przynęta spisała się bardzo dobrze i według mnie jest to przynęta której warto poświecić swoją uwagę z tego powodu że ryby bywają chimeryczne i często mają dość standardowych przynęt.
Na pewno jest to zapomniana przynęta bo nigdy przez 10 lat wędkowania nie widziałem jej na filmie czy w czasopiśmie wędkarskim,a nawet bym rzekł że jest to zapomniana przynęta która swoją skutecznością potrafi bić inne też naturalne przynęty.

Naszym łupem padały płocie,okonie jak i czasami coś innego,a łowiliśmy tylko na niedużej rzece:

Tutaj podsyłam dokładny film gdzie Czarek pokazuje jak wydobywać tą przynętę,jak na nią łowić oraz jak to wszystko wygląda w praktyce:
https://www.youtube.com/watch?v=WgiM59m7-hY

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Jacica-nieznana i zapomniana przynęta - opinie i komentarze

jelec52jelec52
0
Dzięki za przypmnienie :D (2018-07-10 16:34)

skomentuj ten artykuł