Jak łowić śledzie

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
  • konto usunięte
Wędkarstwo morskie

PATERNOSTER NA ŚLEDZIE(popularnie zwany wśród wędkarzy CHOINKĄ ŚLEDZIOWĄ)JEST to systemik pięciu żółtych haków na bocznych trokach ozdobionych najczęściej zielonym koralikiem,pomalowanym na czerwono węzłem i mieniącą folią imitującą łuski ryb.Są oczywiścieinne choinki bardziej fikuśne z włosia i kolorowe ale z mojej długoletniej praktyki polecam najlepiej te na zdięciu nigdy niezawodzą a z tymi kolorowymi to jest różnie.Caly zestawik mocuje do żyłki głównej 0,30 przy pomocy krętlika ,na końcu zestawu mocuje ciężarek w kształcie oliwki ociężarze 30 -50 gram w zależności jak daleko żeruje ławica,

Bywa czasami tak że śledzie biorą jak oszalałe tuż przy brzegu.Łowienie na choinkę bardzo przypomina spiningowanie,zestaw zarzuca się doleko a potem zwja,czasamii się podrywa,czasami przytrzymuje ipodciąga wszystko zależy od tego jak żeruje rybka,ale zdradze wam żelazną zasade,otuż zarzucam zestaw zwijam zestaw podrywając go,czuje że jeden wziął odrazu zwalniam zciaganie do bardzo bardzo wolnego i następuje atak na kolejne cztery haki i prawie za każdym kąplecik jak już sie jeden zaewiesi reszta jakby głupiała biją we sztstko co się mieni.Panowie jeżeli ktoś jeszcze niełowił śledzi to uwieszcie że taki kąplecik 5 sztuk po około 30cm to naprawdę nieżle kija wygina i super frajda.

Zapraszam do Łeby na główkę zachodnią od połowy marca do końca kwietnia prawdziwe śledziowe eldorado ,śledz w zeszłym roku weszedł w kanał aż do portu jachtowego i podzielił wszystkich wędkarzy bo niemusieli sciskać się na samej główce.Jak ktoś będzie w Łebie na wakacjach to też można połowić śledzika tylko już w miejszych ilościach ale musi przez kilka dni być równa ciepła pogoda wtedy śledzik podejdzie pod główkę,chciałbym zaznaczyć zę zezwolenie nz miesiąc wędkowania kosztuje 15 zł a na cały rok 49 zł naprawde niewiele a ryby jest naprawde dużo>życze połamania kija.

 


4.5
Oceń
(22 głosów)

 

Jak łowić śledzie - opinie i komentarze

u?ytkownik61878u?ytkownik61878
0
Ja to robię troszkę inaczej bo z rybnego łowię /a mam znajomą ekspedientkę/ :)

A na poważnie, Adam, to ciekawe co napisałeś. Nie miałem okazji łowić w morzu, wiadomości mam tyle co z TV /programy wędkarskie i przyrodnicze/. Ale bardzo mi się podobało nad morze i zalewem szczecińskim o raz nad zalewem wiślanym. Szkoda że wtedy wędzisk nie miałem, a młody byłem i za czymś innym zerkałem ;)

Jeszcze raz gratki i 5 z okrasą.

Pozdrawiam
(2011-02-24 14:25)
bobus86bobus86
0
bylem kilka razy na kutrach,i myslalem zeby sprobowac innego morskiego lowienia np.z plazy,ale zaciekawilo mnie to co napisales.postaram sie sprobowac swoich sil rowniez ze sledziami piatak za wpis***** (2011-02-24 17:25)
avallone78avallone78
0
Dajcie mi łowisko śledziowe i zacznę z powrotem jeść ryby :)
pozdrawiam :)
(2011-02-25 22:59)
kabulkabul
0
Hej bardzo fajnie napisane , nigdy nie lowiłem w morzu a bardzo chciałbym spróbować , po tym co napisałes pewnie spróbuje . Jak możesz to zdrać w jakich miesiącach można łowić sledzie w Bałtyku ? oceniam na piętke . pozdrawiam serdecznie  (2011-02-28 21:11)

skomentuj ten artykuł