Jak zbroić duże gumy - radzi Radek Witólski

/ 3 komentarzy

Zbrojenie dużych przynęt gumowych wcale nie należy do najprostszych czynności. Z jednej strony samo umieszczenie haków w dużej gumie wymaga pewnej wprawy z drugiej istotne jest jak uzbroimy gumę. Ma to kolosalne znaczenie podczas zacinania ryby. Drapieżnik atakujący dużą przynętę często nie stara się połknąć jej w całości jak ma to miejsce przy mniejszej gumie ale atakuje miejscowo. Jeśli akurat nasza guma nie będzie w tym miejscu uzbrojona nawet nie będziemy mieli szansy zacięcia ryby. Często właśnie takim miejscem są okolice brzucha ryby. Dlatego w prezentowanym materiale Radek Witólski pokaże skuteczne metody zbrojenia dużych gum w wykorzystaniem gotowych zestawów do zbrojenia. Zapraszamy do oglądania. 


4.4
Oceń
(12 głosów)

 

Jak zbroić duże gumy - radzi Radek Witólski - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
+1
Muszę przyznać że atrakcyjne dla drapieżników są gumy Westin. Mam 2 rodzaje i muszę się zaopatrzyć w pozostałe modele. Ciekawi mnie ta główka dzigowa i wkręcana z 2 oczkami. Takich jeszcze nie spotkałem. Dozbrojkę też tak montuję do brzuszka :-) (2019-07-06 19:55)
barrakuda81barrakuda81
+1
Czekam na reintrodukcję szczupaka do wód w moim okręgu i wtedy być może się przekonam co potrafi tak duża guma:-) Póki co gatunek esox lucius jest tu wymarły a jedynie jesienią biorą karły z laboratoriów PZW, potem zdychają opadając na dno lub są zjadane przez "wędkarzy".Mięsko w obieg, biomasa na dnie ,hajs się zgadza i everybody's happy...Poza mną:-( (2019-07-08 16:29)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
+1
Barrakuda81 Westin ma gumy i w mniejszych rozmiarach. nawet takich pd sporego okonia. (2019-07-08 19:03)

skomentuj ten artykuł