Zaloguj się do konta

Jak złowić karpia elimimnując brania karasia

Witam! Jestem początkującym wędkarzem. Czasami łowię na stawach hodowlanych.
Głównie wyciągam stamtąd karasie, karpie i liny. Któż z nas nie zna tego uczucia, gdy nastawiamy się na karpia, ale gdy tylko zarzucimy zestaw biorą same małe karasie? Jak je odgonić?
Przedstawię kilka sposobów, na niedopuszczenie karasi do zestawu.
a) Jeżeli łowimy na kukurydzę, to zakładajmy 1, albo co najmniej 3 ziarnka kukurydzy. Często gdy zakładałem po 2 ziarna brały małe karasie, a gdy po 1 to karpie i dorodne liny.
b) Jeśli karpie z naszego łowiska są przyzwyczajone do kulek proteinowych możemy łowić je na zestaw włosowy z 1 lub 2 kulkami, w zależności od rozmiaru karpi.
c) Kolejną skuteczną metodą na duże karpie jest nadzianie na hak sporego kawałka skórki od chleba, karasie mogą go skubać ,ale połknie tylko karp. Wiążemy wtedy tylko sam hak i nabijamy na niego skórkę.
d) Niedogotowany ziemniak, pokrojony w grubą kostkę eliminuje brania ryb o mniejszym pyszczku.
e) Możemy też spróbować odgonić karasie nęcąc w jednej części stawu drobno zmieloną zanętą, a w drugiej części np. twardą kukurydzą. Wtedy karasie odchodzą do drobniejszej zanęty, a karpie zostają blisko kukurydzy.
Wyżej wymieniłem kilka sposobów na eliminacje mniejszych ryb z łowiska. Proszę o łagodną ocenę iż jest to mój pierwszy blog. Połamania kija!

Opinie (8)

użytkownik

Co do nęcenia to polecałbym może jakieś grubo mielone zanęty.Wydaje mi się że wtedy te małe rybki nie mogły by takiej zanęty zjeść i po prostu by odpłynęły i zostały te większe.Ale zaznaczam że to tylko moje przemyślenie [2011-11-07 21:13]

Qoorchuck

Patrz punkt e) ;) [2011-11-08 16:27]

spiner01

mam takie pytanie co zalozyc na haczyk lapiąc karpia w grudniu metodą spławikową?pytam dlatego ze jestem początkującym karpiarzem:)      za wszystkie wskazowki z gory dzięki:) [2011-12-10 18:27]

Qoorchuck

w grudniu kolego zbytnio nie połowisz karpii [2011-12-12 18:40]

rybak2000

Co prawda ja też jestem początkującym karpiarzem ale tylko częściowo bo rzadko mam okazje połowić karpia, tak to się nastawiam na ryby które są w danym łowisku.A tak na karpia polecam na hak pare białych robaczków i kukurydzy.

Daje ***** i pozdro.

[2012-01-13 16:49]

apocomispacja

Jako ciekawostkę napiszę, że ostatnio miałem 5 ziaren kukurydzy na haczyku rozm. 6 i karaś się jednak skusił..... [2012-10-03 16:43]

apocomispacja

Jako ciekawostkę napiszę, że ostatnio miałem 5 ziaren kukurydzy na haczyku rozm. 6 i karaś się jednak skusił..... [2012-10-03 16:43]

Qoorchuck

Bo one są niemożliwe ;) Ten karaś pewnie mniejszy jak hak ;) [2013-01-01 13:25]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Kto zatruł Odrę?

Od kilku dni całą Polskę obiegły zdjęcia tysięcy padłych ryb z drugi…

Pora na lipienia

Witam ! Kiedy muszkarze z pstrągiem muszą dać sobie spokój ze względu…