Pastę pelletowa z ochotką.

/ 2 zdjęć


Pasta pelletowa do bardzo dobry dodatek do naszych przynęt i zanęt. Służy do obklejania przynęty haczykowej oraz elementów zestawu końcowego takich jak ciężarek czy haczyk.
Jest skuteczna, a co ważne bardzo prosta w wykonaniu. Najprostszą pastę wytwarzamy w ten sposób, że pellet zalewamy wrzątkiem. Czekamy aż nasiąknie i stanie się miękki, a następnie wyrabiamy w rękach. Mój sposób jest odrobinę bardziej skomplikowany, ale taka pasta jest atrakcyjniejsza dla ryb, a tym samym skuteczniejsza .

Sposób wykonania:

Do miski wrzucamy kostki mrożonej ochotki. Taką ochotkę bez problemu dostaniecie w sklepach akwarystycznych. Oprócz ochotki można tam kupić mrożone larwy komara, dafnię, kryl i inne wodne żyjątka, więc proponuję nie ograniczać się tylko do ochotki. Fakt, że te czerwone larwy muchówek są chyba największym rybim przysmakiem.
Po rozmrożeniu się ochotki dodajemy do niej dwa jajka oraz olej. Olej (czyli tłuszcz) jest doskonałym konserwantem, poprawia plastyczność pasty oraz wzmacnia jej smak. Warto pamiętać też, że olej pomaga przyswajać witaminy i dostarcza energii. Olej jest też lżejszy od wody, więc jego cząstki płyną ku powierzchni tworząc wraz ze składnikami pasty słup zanętowy.
Całość blendujemy, a następnie dodajemy zmielony pellet. Wyrabiamy wszystko w rękach (warto założyć gumowe rękawiczki, bo zapach pasty jest bardzo intensywny), aż do uzyskania odpowiedniej plastyczności. Gotową pastę pelletową zawijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki. Niska temperatura spowoduje, że jajka nam się zetną, więc potem w wodzie nasza pasta dłużej będzie trzymała się np. ciężarka. Jeżeli w najbliższym czasie nie wybieramy się na ryby - pastę mrozimy.
Wykonanie takiej pasty zademonstrowałem również na filmie, który zamieszczam poniżej. Chętnych zachęcam do jego obejrzenia.


Pozdrawiam serdecznie, Wodnik Szuwarek HD.

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Pastę pelletowa z ochotką. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł