Jak zrobić płatki owsiane na hak

/ 4 komentarzy

Płatki owsiane- tanie , ogólnodostępne i skuteczne. A jednak wędkarze wolą robaki, kukurydzę i inne przynęty gotowe w sklepach. A jak nam się nie bedzie chciało jechać do sklepu to co? Raczej nie zrezygnujemy z wędkowania. A do pobliskiego spożywczego parę kroków. Więc w takiej i innej sytuacjui wybierzmy się po płatki owsiane. Pokażę wam że to jedna z lepszych przynęt wędkarskich.
Na początek potrzebne są płatki. Ale jest ich multum. Które wybrać? Większość płatków jest pokruszona i nie nadaje się na rybki. Moim faworytem są te ze zdjęcia głownego. Tanie, dobre i skuteczne. A teraz przejdźmy do roboty ręcznej. Wytłumaczę to w punktach, aby każdy zroumiał. Więc:

1.Płatki wsypujemy do miski.

2. Nastawiamy wodę w czajniku.

3. Gdy woda się gotuje, zalewamy płatki wodą.

PAMIĘTAJCIE! NIE ZALEWAMY DO PEŁNA! LEJEMY TYLE, AŻ PŁATKI WSZYSTKO WCHŁONĄ I WSZYSTKEI BĘDĄ NASĄCZONE! INNACZEJ SIĘ WAM ROZKLEJĄ!

I po tych zabiegach, mieszamy całość dokładnie. Nie dosypujcia cukru bo się wam wszystko poskleja a potem zaschnie w kamień. można dodać troszkę aromatu w płynie, żeby uatrakcyjnić całość.
Płatki suche można też dosypać do zanęty. Lecz jest jeszcze jedna opcja- dodać do płatków cukier. I co wtedy? To proste- jak dodamy cukru do zaparzonych płatków i dolejemy więcej wody, uzyskamy świetną zanęte. Do takiej zanęty można dodać kaszę lub jakieś aromaciki. Moim tajnikiem jest budyń. Dodaje on smaczku i spoistości. Jak płatki "urobimy"(czyli ugbnieciemy w spoistą masę) to formujemy je w kule zanętowe i pozostawiamy do zaschnięcia. Za godzinę będą twarde, nie będą się rozpadać. A jak już je wrzucimy do wody, rozkleją się , rozpadna i wydzielą cały swój aromaty. Skuszą wtedy różne ryby do spłynięcia się w wasze stanowisko.
Płatk iowsiane polecam szczegolnie dla łowców leszczy. Są one ich przysmakiem. Sam swoje rekordy życiowe złowiłem na płatki owsiane na Niegocinie. Leszcze brały przez cały tydzień wakacji, jakby nigdy nic nie jadły. Dostarczyły mi wielu niezapomnianych wrażeń.
Tak więc serdecznie polecam płatki owsiane na przynęte. nigdy mnie jeszcze nie zawiodły! Powodzenia i połamania kija!
Jeśli czegoś nie rozumiecie, macie jakie kolwiek wątpliwości albo chcecie się czegoś dowiedzieć, po prostu piszcie na priva.
!!! POWODZENIA!!!

 


4.2
Oceń
(28 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Jak zrobić płatki owsiane na hak - opinie i komentarze

irexirex
0
Witam.Spróbuj kolego mojej metody.Płatki wsyp to durszlaka (nie może to być drobne sitko) i dokładnie je przesiej.Następnie przelej je wrzątkiem i po odcieknięciu i ostygnięciu rozłóż je na papier.Po ok. 10 min są już gotowe do schowania w pudełku lub lnianym woreczku.W ten sposób uzyskujesz pojedyncze płatki,które z łatwością nabija się na haczyk i nie spadają.
(2011-07-06 17:59)
Adam01Adam01
0
Napewno jest to dobry sposób. Spróbuje. Właśnie po to napisałem ten post. Żeby inni spróbowali mojej metody . (2011-07-06 18:56)
RandarioRandario
0
Spróbuje, dzięki za przepis. Pozdrawiam ***** (2012-03-08 10:19)
kamil11269kamil11269
0
Skorzystam ***** (2013-05-24 20:36)

skomentuj ten artykuł