Jak zrobić smoke fluo booster.


W artykule opiszę Wam jak zrobić smoke fluo booster, czyli taki booster zawierający dodatek fluorescencyjny powodujący efekt fluo w wodzie.

Skład bazy / części płynnej:
30 % gliceryna roślinna
30 % alkohol
20 % melasa
20 % olej

Każde 10 % to 100 ml, a suma wszystkich produktów ma dać nam 100 % czyli litr.

Gliceryna to konserwant. Ogranicza wzrost chorobotwórczych drobnoustrojów, pozwala regulować gęstość. Gliceryna to bezbarwna, bezwonna, lekko słodka substancja. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie.
Melasa to syrop pozostający po wykrystalizowaniu się z sacharozy cukru. To gęsty, lepki, czarny syrop o niskiej zawartości cukru, ale dużej zawartości składników mineralnych – witamin i minerałów.
Oliwa z oliwek to olej i tyle. Generalnie może to być każdy inny olej. Ja mam akurat taki, bo te z sardynek czy wątroby dorsza mi się pokończyły. Głównym zadaniem oleju w tym przypadku jest transport boostera do góry - olej jest lżejszy od wody, a tym samym spowoduje, że chmura fluo będzie rozprowadzana w każdym kierunku - również do góry.
Alkohol spowoduje, że booster szybciej będzie się rozpuszczał, a tym samym szybciej zacznie uwalniać aromaty oraz substancje stymulujące. Wykorzystałem likier słony karmel, bo posiada sporo mlecznych protein, które dodatkowo nam tę naszą zalewajkę wzbogacą.

Dodatki sypkie :

1g Fluoresceina
5g Glutaminian sodu
10g Guma guar

Fluoresceina to organiczny związek chemiczny. Barwnik. Stosowana jest do badań okulistycznych, w mechanice samochodowej lub przy remontach kanalizacji (pomaga zlokalizować nieszczelności).
Posiada atest PZH, a taki atest daje gwarancję, że produkt nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego. Zanim produkt taki atest uzyska jest dokładnie i szczegółowo badany pod kątem składu chemicznego, jakości i właściwości mechanicznych. Podlega wielu testom i analizom.
Glutaminian sodu to wzmacniacz smaku i zapachu, który podnosi walory smakowe kulek, boosterów itp.
Guma guar to naturalna substancja pozyskiwana z roślin. Posiada właściwości żelujące i wykorzystuje się ją jako zagęstnik, wypełniacz czy stabilizator.

Całość zgodnie z podanymi proporcjami mieszamy i odstawiamy na dzień czy dwa. Jest to wersja podstawowa boostera, którą możecie dowolnie modyfikować. Dodawać do niej aromaty, dodatki sypkie itp. Dobrym dodatkiem wydaje się tu mleko w proszku czy też czosnek. Takim boosterem można zalewać zanęty, ziarna, moczyć w nim kulki. Wydaje się też dobrym dodatkiem przy łowieniu na ziga. Warto to według mnie sprawdzić...

Dla chętnych mam mini konkurs w którym wygrać można taki booster. Co należy zrobić opisałem w filmie. Zachęcam do oglądania i udziału.
 

 


4.5
Oceń
(2 głosów)

 

Jak zrobić smoke fluo booster. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł