Jaką echosondę wybrać?

/ 7 komentarzy

Mam problem - nie wiem jaką echosondę kupić na nasze łowiska w powiecie żnińskim, woj. kujawsko- pomorskie. Są dość płytkie, bo do 15 m i zarośnięte. Nigdy nie miałem do czynienia z echosondą, a nie chciałbym popełnić błędu przy wyborze. Internet pęka od ofert – różnych modeli i każdy chce je sprzedać, przekonując że ten jest najlepszy. A przecież na naszych wodach nie wykorzystam nawet 30 proc. z nich. Mam nadzieję, że doradzi mi Pan jakiś łatwy, dobry i tani model.

Odpowiadając na pytanie chciałbym na początku podkreślić, że wybór echosondy nie jest uwarunkowany głębokością łowiska i ma Pan tu do wyboru całą gamę produktów.
Tanie i dobrej jakości produkują firmy Humminbird –model 150 TX czy firma Lorence. Polecam również echosondę firmy Eagle, Trifinder 2 – jedyny 3-stożkowy model, idealny do połowu ryb w płytszych akwenach i rzekach. Można ją nabyć w firmie Think Big Polska z siedzibą w Piasecznie przy ul. Fabrycznej 55, tel. (022) 726-74-48, www.thinkbig.pl, biuro@thinkbig.pl .

Przypominam, że cały czas czekam na Państwa pytania dotyczących wszelkich kwestii związanych z wędkowaniem - metodami połowu, doborem przynęt, sprawdzonymi miejscami na złapanie dużej ryby itd. Pytania można kierować drogą e-mailową na adres: sicina@wedkuje.pl!
Odpowiedzi będą systematycznie pojawiać się w moim blogu - www.sicina.wedkuje.pl
oraz na głównej stronie portalu.
Zachęcam do zadawania pytań! 


3.9
Oceń
(47 głosów)

 

Jaką echosondę wybrać? - opinie i komentarze

CZARNY-1980CZARNY-1980
0
witam chciałbym sie dowiedziec - niepłaciłem składek przez osiem lat czy teraz moge opłacic normalnie te składki i wedkowac czy dopiero od nowego roku prosze o pomoc (2010-07-17 10:00)
ryba2907ryba2907
0
odpowiadając na pytanie kolegi jasne że może pan opłacić kartę tyle że o ile dobrze się orjętuję to opłata będzie większa o wpisowe które wynosi chyba około 20zł przynajmniej u mnie w kole opłate można uiszczać przez cały rok tyle że sezon jest liczony chyba od marca do marca wię opłata będzie ważna do marca ale nie jestem pewien jeśli się mylę proszę mnie poprawić piszę to co słyszałem. pozdrawiam i połamania kija (2010-07-19 20:32)
CZARNY-1980CZARNY-1980
0
serdeczne dzieki znow wruce do wedkowania dzieki ryba2907 (2010-07-19 22:28)
wichura75wichura75
0
o Lorence nie słyszałem o Lowrance tak czyżby jakaś pomyłka co do nazwy modelu?
(2010-11-02 02:23)
virusmondvirusmond
0
Witam
ze swojego doświadczenia mogę tylko tyle doradzić że wybierając proszę się sugerować parametrami tz. nie zachwycać się do jakiej głębokości eho robi pomiar ale od jakiej, oraz czułość na odebrane sygnały chodzi o skale i przede wszystkim łatwość w obsłudze i montażu pozdrawiam i dobrego zakupu . 
(2011-03-22 20:46)
doradadorada
0

Dzień dobry..

oczywiście przeczytałem z ciekawością .

Zastrzegam sobie bo piszę bez złośliwości !.

Stawiam sam sobie,że " a co ja z tego mam ? "  odpowiadam sobie : czuję same minusy, muszę kupić łącznie =  echosondę + " czółno " + rejestracja czółna + opłaty za bazowanie czółna + koszty dojazdów + + + inne koszty, ajajaj  tak drogoo ??

Wreszcie kupiłem tanią echosondę ręczną  bez czółna np.  model DF 48  i widziałem Pana Wędkarza brzegowca noo łowcę leszczyków poznaliśmy się z braku tzw. fajek i " uderzyliśmy " w bałak..

zademonstrował co można to swietnie działa ma ekranik pokazuje temperaturę, głębokość, podziałka  od dna co 10 % w góre płynące rybki i kilka paluszków w środku, stosuje starego długiego bata  6mb i leko to zaczepia na szpicu i niezarzuca ino lekko rozhuśta  kabelek  cieńki ma ok 12 mb i stawia dużego " tąpla" i pływa w spokoju ale to ciekawe cóż trzeba opanować tiochnikę, cha jeszcze brakuje kamery z laptopem na ryby by zobaczyć pana suma kochanego.

Pozdrawiam serdecznie redaktora opisu i czytelników marzycieli na lepsze, Dorada.

(2011-12-26 11:55)
tmktmk
0
Co sądzicie o echosondach Które mają taki pływak i można ich używać z brzegu >> ?? (2012-02-28 17:10)

skomentuj ten artykuł