Jaki Nowy Rok taki cały rok.

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


To jak przywitaliśmy w roku 2015 styczeń ma świadczyć o całym przyszłym roku. Znaczyłoby to, że pogoda nas nie będzie rozpieszczać. Wraz ze starym rokiem łowcy szczupłych zakończyli sezon i z utęsknieniem wypatrują jego początku w 2015. Nareszcie i na moich wodach GR wprowadziło okres ochronny szczupaka od stycznia. Pogratulować!
Już od pierwszego zaczęła się gonitwa za kropkami! Podobno kto raz przeżyje tą przygodę nigdy nie otrząśnie się z zauroczenia. Nie wiem, nie próbowałam... może to ten czas!

Wracając do pogody. Płata sobie figle nie ma co ukrywać. W tym roku na stabilny lód na moich wodach już chyba nie mam co liczyć. Obym się myliła...

Mówi się, że nie ma złej pogody na ryby. Otóż właśnie tej zimy przekonuję się, że jest nie tylko zła ale wredna! Ani to połowić z brzegu ani z lodu. Cienka granica oddziela nas wędkarzy od szczęścia. No chyba, że sobie z nas zażartuje okrutnie i w maju łowcy "mamusiek" będą uganiać się za nimi od przerębla do przerębla...
W 2014 majówkę spędziłam wędkując metodą odległościową i żyłka zamarzała w mig. Mam tylko nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki. Mimo wszystko w tym roku ryby dopisały. Dużo brań a co za tym idzie - więcej przyjemności z wędkowania.

Poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi dzielę swoją pasję. Dziękuję Wam, że jesteście!

Postanowień Noworocznych jak zwykle jest wiele. Głośno mogę powiedzieć, iż każdy nowy dzień tego roku chcę intensywnie spędzić. Wykorzystać w pełni.

Życzę Wam aby w Waszym kalendarzu życiowym miniony rok zapisał się pozytywnie, ale każdy następny niech będzie o niebo lepszy!
I oby Matka Natura wspomogła nas wędkarzy w noworocznych postanowieniach!

Pozdrowienia śle Magdalena "Szpula" Szypulska!

 


4.6
Oceń
(10 głosów)

 

Jaki Nowy Rok taki cały rok. - opinie i komentarze

Adrian1998Adrian1998
+1
Pozdrówki Szpula! :) (2015-02-02 23:32)

skomentuj ten artykuł