Jaki plecak na jesienne wędrówki po górach?

/ 3 komentarzy

Lato minęło w okamgnieniu i nastała jesień – krótsze dni, dłuższe wieczory, chłodny wiatr i wzmożone opady deszczu. Jednak ta zmiana pogody bynajmniej nie powinna być powodem, dla którego należałoby zrezygnować z pieszych wycieczek górskich. Jak się przygotować do jesiennej wędrówki po górach? Zapraszamy do lektury!


Góry jesienią, a plecak

Góry jesienią zachwycają równie mocno, co przez pozostałe miesiące. Podpowiadamy, jaki plecak wybrać, aby korzystanie z niego nie przyprawiło Cię o dreszcze i bóle głowy. Jesień wiąże się ze zmianą pogody, dlatego warto wziąć to pod uwagę, podczas wybierania konkretnego modelu. Odpowiednie i warte uwagi produkty znajdziesz w dedykowanym sklepie górskim. 


Poniżej przedstawiamy listę najbardziej naszym zdaniem funkcjonalnych plecaków turystycznych.


Plecak na jesienne wędrówki po górach

Plecak odpowiedni na jesienne wędrówki po górach, powinien mieć przede wszystkim zintegrowaną i zdejmowalną osłonę przeciwdeszczową, która ochroni materiał przed przemoczeniem i ewentualnym defektem wyposażenia.


Plecak OSPREY Ace 38

Plecak OSPREY Ace 38 jest dostępny w 3 wariantach kolorystycznych. Jego funkcjonalność to coś, co najbardziej doceniają zwłaszcza młodsi użytkownicy – plecak idealny dla dzieci, możliwość regulacji pasków. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie.


Plecak OSPREY Sirrus 36 WS/WM 

Kolejnym wartym uwagi modelem jest plecak OSPREY Sirrus 36. Jego kształt został zaprojektowany z myślą o wygodzie kobiet. Idealnie sprawdzi się jesienią, podczas cieplejszych i chłodniejszych dni, kiedy to pogoda jest mniej przewidywalna. Pojemność plecaka to 36 litrów, dlatego jest szczególnie polecany na jedno- lub kilkudniowe wypady, gdzie mamy możliwość zmiany/uzupełnienia ekwipunku.


Plecak MHW Ozonic 50

Plecak MHW Ozonic 50 wyposażony został w technologię OutDry i jest uniwersalny, jeśli chodzi o płeć. Jego pojemność wynosi do 55 litrów, co czyni go modelem optymalnie pakownym. Regulowany system tułowia to gwarancja komfortu.


Plecak OSPREY Aura AG 65 WM

Plecak OSPREY Aura to opcja dla tych, którzy zabierają ze sobą nieco większy ekwipunek. Plecak pomieści 65 litrów, a dzięki licznym uchwytom i technologiom, sprawdzi się na niemalże każdej trasie. Został zaprojektowany z myślą o kobietach, natomiast alternatywą dla mężczyzn będzie model o pojemności 70 litrów: Plecak OSPREY Aether AG 70 MD, który również przewiduje pętle na czekany, regulację panelu tylnego oraz łatwy dostęp do klapy górnej i tym samym do najważniejszego ekwipunku.


Wszystkie przedstawione modele uwzględniają zmiany pogody i niestraszny im deszcz. Dlatego w parze z odpowiednią kurtką lub płaszczem przeciwdeszczowym, Twoje jesienne wędrówki nabiorą zupełnie innego formatu. Miejmy jednak nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać wszystkim pasjonatom górskich wypraw. Do zobaczenia na szlaku!

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Jaki plecak na jesienne wędrówki po górach? - opinie i komentarze

halski021halski021
+2
Plecak do wędrówki po górach - co ma wspólnego z wędkowaniem ? Chyba ktoś przecholował z reklamą umieszczając ją na tym portalu .   (2021-09-30 08:21)
arasshaterarasshater
+1
A przepraszam bardzo, ale czy to jest forum zrzeszające miłośników chodzenia w góry czy wędkarzy? No chyba że ja o czymś nie wiem i na forum góskim teraz wstawia się reklamy wygodnych spodniobutów, to wtedy cofam pytanie. (2021-09-30 10:11)
Basia KierBasia Kier
0
Money, money, money... Chociaż z drugiej strony wędkarz na wodach PZW ma zdecydowanie pod górkę, zatem reklama nie od rzeczy. (2021-09-30 10:45)

skomentuj ten artykuł