Zaloguj się do konta

Jedna wyprawa ale dwie rzeki

Na ryby ciągnęło mnie już od dłuższego czasu, ale z przyrodą nie wygrasz, a to lód za cienki to znowu Święta i Nowy Rok. Wreszcie na początku stycznia opłaciłem składkę i mogę połowić.  W tą sobotę od rana dzień się zapowiadał piękny jak na te porę roku to wiosna w zimie.

Słoneczko świeciło aż szkoda siedzieć w domu. Postanowiłem ,że podjedziemy nad Bukowe.(Wyjaśnienie dla Kolegów z innych Okręgów- Bukowa rzeka zaliczana do wód górskich-płynie w tunelu z olch,wśród lasów i pól woda czysta zimna dobrze natleniona .Należy do Okręgu Tarnobrzeg. Obowiązują zasady połowu jak na rzekach górskich.Rzeka zarybiana pstrągiem i lipieniem.Opiekun Koło Janów Lubelski).

A że z naszej bazy wypadowej jest niedaleko to po spakowaniu sprzętu gdzieś około 10/00 byliśmy nad rzeką. Postanowiliśmy obrzucić miejscówki sprawdzone z poprzednich lat gdzie zawsze można spotkać pstrąga.  Rzeka o tej porze nie była zbyt wysoka więc można na oko zauważyć miejscówki gdzie ten ,,kropkowany"" może siedzieć. 

Jak zwykle dzika i niedostępna. A że tę rzekę znam od dziecka to i prościej i szybciej dotarliśmy na nią.  Założenie było takie, obrzucimy ciekawe miejsca porobimy kilka zdjęć i do domu na obiad.  Ja osobiście bardziej wybrałem się na spacer z wędką, ale Adam rzucał z pełną zadziornością i chęcią złowienia ryby.  Przeszliśmy od mostu w górę może 1km do 1,5 km, zero zacięć nie było nawet stuknięć w przynętę.

Łowiliśmy na woblery za którymi wychodziły pstrągi i to nie raz.Trudno zmęczenie robi swoje,nie chciało mi się przedzierać już przez chaszcze, postanowiliśmy podjechać nad Białą. Biała też rzeka pstrągowa trochę mniejsza. Wpada do Bukowej nie jest tak piękna jak Bukowa ale i jej nic z dzikości nie brakuje płynie wśród pól po brzegach rosą olchy i różnej maści krzewy. Kolega spinningista opowiadał że swego czasu kilka ładnych ryb wyjął. Przeszlibyśmy kilkaset metrów w górę i w dół od samochodu i postanowiliśmy wracać. Na Białej też bez brań. Ale widoki niezapomniane. Zresztą ocenicie sami po dołączonych zdjęciach. Pozdrawiam i zapraszam na spacer.

Ponieważ byliśmy tej soboty nad bukową i zrobiłem kilka zdjęć to ich dołączyłem do tego wpisu.

Opinie (6)

kaban

W tym okresie sam kontakt z \"okolicznościami przyrody\" jest fajny. Jedna nawet mała ryba bywa sukcesem i to już powinno być powodem wyjścia nad wodę. Pozdrawiam. [2015-01-20 10:50]

krisbeer

Sądząc po zdjęciach to kapitalny klimat. Piękne okoliczności przyrody. Zazdroszczę rozpoczęcia sezonu. Pozdrawiam [2015-01-20 13:58]

groniar

DZIĘKUJĘ ZAPRASZAM I POZDRAWIAM [2015-01-20 16:57]

kamil11269

A ja muszę czekać jeszcze do 1 lutego :( ***** zostawiam i życzę powodzenia w nowym sezonie :) [2015-01-23 19:48]

barrakuda81

Piękne zdjęcia i piękne te rzeczki.Szkoda że nie mam takiego cieku w pobliżu.Nawet gdy ryba nie bierze warto pospacerować, odychać świeżym powietrzem.Pozdraiwam.*****. [2015-02-02 11:10]

groniar

Zapraszam na Podkarpacie [2015-02-06 14:35]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Łowisko Tuszynek

ŁowiskoNa Łowisko Tuszynek wybraliśmy się w drugiej połowie lipca na k…