Jesienny urok radomskich Borek

/ 9 komentarzy / 6 zdjęć


Lekki wiatr, słońce, bezchmurne niebo i plączące się wszędzie nitki babiego lata...Jesień jest niewątpliwie jedną z najbardziej urokliwych pór roku. Każda z czterech ma swój urok, jednak jesień... tyle barw i takie rześkie powietrze. Na samą myśl o wodzie serce w piersi bije mocniej.

Jednym a właściwie jedynym miejscem w Radomiu gdzie taką właśnie jesienią można odpocząć nad wodą jest zalew w miejskiej dzielnicy Borki. Doskonale znany większości radomskich wędkarzy, licznie odwiedzany przez spacerowiczów, rodziny z dziećmi, rowerzystów i zakochanych.

Wybudowany w latach siedemdziesiątych, odnowiony w roku 2001. Skupmy się jednak na wędkarskich atrybutach tego miejsca. Myślę, że żadne słowa nie są w stanie oddać uroków tego miejsca, dlatego też pozwoliłem sobie podeprzeć się kilkoma zdjęciami zrobionymi podczas ostatniego wypadu w ten cichy zakątek miasta. Zależy mi aby brać wędkarska z całej polski dowiedziała się jak tu u nas pięknie i aby nam zazdrościła.

Przejdźmy do zdjęć. Pierwsze z nich przedstawia samotnie spławiającą się rybę nieznanego mi gatunku. Kolejne przedstawia wielką sztukę przy samym brzegu. Niesamowite jak blisko podpływają. Zupełnie nie boją się wędkarzy!
Właśnie. Wędkarze :) Kolejne zdjęcie przedstawia bohaterską zasiadkę na niesamowity okaz! Wspaniały prawda? Zgadzam się z wędkarzem, że w tym przypadku zestaw spławikowy będzie idealny do połowu tego szarego przybrzeżnego giganta.
To jeszcze nic. Radomski zalew na Borkach obfituje w niezliczone gatunki tego typu okazów. Większość z nich ma już wymiar więc można cieszyć się poławiając niezliczone ilości tych osobników. Jest ich tak wiele, że większość z nich nie jest nawet zabierana. Przedstawiam jeszcze kilka zdjęć. To dziwne osobniki, które upodobały sobie przybrzeżne zarośla. Może mają tarło?


Dziękuję wszystkim za uwagę i zapraszam serdecznie na cudowny wypoczynek spędzony na łonie natury.
Zbiornik jest jednym z najczęściej 'zarybianych' akwenów na Mazowszu. Kolejnym razem dam znać ile kilogramów okazów udało mi się zebrać.

Pozdrawiam.

 


4.7
Oceń
(14 głosów)

 

Jesienny urok radomskich Borek - opinie i komentarze

lovemarianeklovemarianek
0
Nic dodać nic ująć. (2012-10-22 08:06)
camelotcamelot
0
Rzeczywiście ! - Bardzo urokliwe miejsce ! Tylko pozazdrościć ! Czytającym ten wpis polecam obejrzenie załączonych foto prawdziwych okazów. Potwór z Loch Ness przy tych okazach to Pikuś ! Pozdrawiam serdecznie ! (2012-10-24 02:10)
kucykkucyk
0
Lubię tam łowić od strony Halinowa z córką mamy wspaniałe efekty;karaś złocisty 1.kg lin 1.5 kg karp 3.30 kg szczupak 62 cm sandacz 58cm płocie 30cm. Planuje w niedzielę pomoczyć kije i polecam ten akwen kolegom po kiju .A śmiecie nad wodą to widać co niektórzy koledzy jedli pili i palili wstyd za nich ,za mało kontroli i mandatów pozdrawiam i za artykuł*****połamania kija (2012-10-25 21:47)
comtrolcomtrol
0
Chyba się tam wybiorę. ***** (2012-10-28 10:41)
frottofrotto
0
Syf jest jak prawie na każdym łowisku w Polsce w dodatku znajdującym się w mieście w naszym kraju takie widoki są nieuchronne niestety. Ale po za tym zbiornik bardzo fajny wędkarsko Pozdrawiam (2012-11-02 22:01)
wiktor-badowskiwiktor-badowski
0
Hehehe dobrze napisane :) Tak czy inaczej lubię to miejsce, pomimo spotykanego czasem chamstwa i totalnego syfu nad wodą. (2013-03-02 17:06)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-09 09:46)
universouniverso
0
No jest tam syfu, z racji tego że to zalew miejski i masa ludzi nad nim przebywa w okresie letnim, ale ostatnio szczerze powiedziawszy jest lepiej, często jestem rano i codziennie chodzą panowie chyba tam z domków czy z Mosiru i ogarniają śmietniki, trawa jest zawsze skoszona wiec nie ma co aż tak bardzo narzekać, a co najważniejsze coraz więcej wędkarzy mówi że łapią coraz więcej ryb i to nie małych i to cieszy najbardziej bo mało kto w mazowieckim ma w środku miasta tak duży zalew nad który może w każdej momencie podskoczyć na chwilę relaksu krótsza bądź dłuższą... (2013-05-19 09:00)
Teufel1991Teufel1991
0
Mniej niż 0. "Lekki wiatr, słońce, bezchmurne niebo i plączące się wszędzie nitki babiego lata...Jesień jest niewątpliwie jedną z najbardziej urokliwych pór roku. Każda z czterech ma swój urok, jednak jesień... tyle barw i takie rześkie powietrze. Na samą myśl o wodzie serce w piersi bije mocniej" Wszystko to jedna porażka. Wg mnie żenada. (2013-06-04 22:31)

skomentuj ten artykuł