Sprzątanie łowiska Rozgwiazda-koło Okoń Golenów

/ 10 zdjęć


W sobotę 13 maja br. grupa reprezentująca Zarząd Koła „Okoń” posprzątała miejsce w którym wędkarze łowiący na jeziorze Rozgwiazda pozostawiają samochody. Chodzi o łąkę znajdującą się na końcu utwardzonej płytami betonowymi drogi prowadzącej nad jezioro. Rodzaj śmieci wskazywał na duże prawdopodobieństwo pozostawienia ich przez wędkarzy. Na taki stan rzeczy poskarżył się do prezesa Koła „Okoń” dzierżawca łąki twierdząc, że już kilkakrotnie usuwał z niej śmieci, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku i śmieci w dalszym ciągu występują. Powiedział, że w przypadku notorycznego śmiecenia   zastanowi się nad uniemożliwieniem dojazdu i korzystania z tego miejsca. Jedyne co mogliśmy zrobić to posprzątać bałagan pozostawiony przez wędkarzy. Nieważne jest to z jakiego koła wędkarskiego pochodzą wędkarze, ale faktem jest, że zachowują się niegodnie. Zabranie z sobą pustych butelek po wszelkich napojach, opakowań po żywności i po zanęcie nie jest tak trudne, jak proste jest wyrobienie o sobie etykietki brudasa. Wiele by na ten temat mówić,
ale prawdę jest, że nic to nie daje. Apele nie docierają do adresatów. Ręce opadają jak wielu przyczynia się do tego, że wędkarze mają bardzo złą opinię i jak niewielu jest takich, którzy starają się zachować jak cywilizowany człowiek. Na pewno każdy z nas powinien się nad tym zastanowić. Bagażniki samochodów mamy z reguły bardzo pojemne żeby coś z sobą przywieźć, ale zbyt małe żeby zabrać po sobie śmieci. Przykre, ale prawdziwe.

Jak na tak niewielkie miejsce wyzbieraliśmy naprawdę dużo śmieci. Pozostawiliśmy w widocznym miejscu puste worki z nadzieją, że zostaną one zauważone i wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Obyśmy nie doczekali się takiej chwili, że jako wędkarze bezmyślnie zasypiemy sobie śmieciami możliwość dojazdu do naprawdę dobrze zarybionych naszych łowisk.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Sprzątanie łowiska Rozgwiazda-koło Okoń Golenów - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł