Jezioro Kąpka


Jednym z ciekawszych jezior, na jakim udało mi się złowić moje pierwsze karpiki oraz kilka linów, w tym także kilka leszcy jest Jezioro Kąpka, zarządzane przez Okręg Koszaliński. Jest to mały akwen wodny o dużej presji karpiarskiej (w tym roku niestety słabo brały). Ja osobiście używam własnego wyrobu kelek proteinowych o zapachu anyżowym, jednakże koledzy "po kiju" używają różnych zapachów, których nie zdradzają :). Dno jeziora jest czyste - nie muliste - tak więc wybrałem metodę gruntową, gdzie przynętę podaję na włosie. Zasiadkę zaczynam od nęcenia kulkami około trzy dni przed oczekiwanym braniem i nęcę rano i wieczorem; na trzeci dzień delikatnie podrzucam kilka kulek i czekam na efekty.
Jeśli chodzi o połów lina czy leszcza, preferuję spławik a jako przynęt używam dendrobeny, białego robaka, kukurydzy oraz pęczaku - rzadziej ciast. Zanęcem zanętą od Gutkiewicza karp XXL lub zanętami karpiowymi od Dragona lub Merlina.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych nad ten akwen, leżący niedaleko miejscowości Złocieniec na trasie z w/w miasta do Połczyna Zdroju, na około 6-tym kilometrze.
Jeśli ktoś jest zainteresowany szerszymi informacjami na temat koła, pod które to jezioro podlega, szczegółów połowu, itd. zapraszam do pisania maila do mnie na adres: arthur.m.wierzbicki@gmail.com

 


2
Oceń
(1 głosów)

 

Jezioro Kąpka - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł