Jezioro Karolewo-Czarne - wyniki kiepskie, zabawa przednia.

/ 11 zdjęć


              3.09. godz. 7.00.- znowu jesteśmy nad jeziorem Karolewo-Czarne w gościnnej stanicy koła PZW "Troć". Rozegramy tu kolejne, przedostatnie już w tym roku, towarzyskie zawody wędkarskie. Tym razem łowimy na jedną wędkę, metodą spławikową.Zawody prowadzi V-ce Prezes Koła kol. Robert Styperek - prezes urlopuje, urlopuje również aktualny mistrz koła kol. Jacek Galas i może go to kosztować miejsce w najlepszej trójce roku.
             .Po otwarciu i omówieniu regulaminu zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem warunków bezpieczeństwa (woda tu głęboka) - następuje losowanie stanowisk i wymarsz na łowisko. Łowimy z pomostów , po dwóch na pomoście - miejsca jest dosyć. Następuje mieszanie zanęty, próbowanie przynęty i szykowanie wędkarskich zestawów. I tu niespodzianka. Kolega Marcin Marcinkowski na stanowisku nr 5 wymierzając grunt, wyciąga "na pusty haczyk" okonia 23 cm. Falstart i ryba trafia do wody. Myśleliśmy, że to będzie dobry znak i jeszcze ta pogoda - słonecznie i lekki wiaterek. Niestety rzeczywistość okazała sie brutalna. Ryby prawie wcale nie interesowały się przynętą. Dość powiedzieć, że na 32 łowiących ( kolejny raz dobra frekwencja ) tylko 8 miało ryby godne zważenia, a były to płotki i małe leszczyki.Największą rybą zawodów był leszcz 30 cm kol. Roberta Styperka. Wszyscy narzekali na łowione głównie uklejki i krąpiki wielkości palca. Największą uciechę maiały czające się pod pomostami okonie, które czekały tylko na wyczepianą przez wędkarza uklejkę by potem stadnie ją atakować. Dzięki przejrzystości wody można było to dokładnie  zaobserwować . Nie mniej jednak prowadzący w tegorocznej tabeli współzawodnictwa kol. Ryszard  STYPEREK pokazał klasę i wygrał kolejne zawody wynikiem 1340pkt.
        II miejsce - kol. Robert  STYPEREK  - 1150pkt.
       III miejsce - kol. Jakub  BALCEREK   - 1140 pkt.
             Po zawodach wędkarskich rozegrano jeszcze błyskawiczny turniej strzelecki ( 3 strzały z wiatrówki) gdzie debiutujący w zawodach wędkarskich naszego koła, a dopingowany przez teścia kol. Leszka , kol. Mikołaj NIKLASZEWSKI wynikiem 26/30 pkt zdobył I miejsce i okazały puchar.
            Na zakończenie zawodów zostały ogłoszone oficjalne wyniki, wręczone puchary i dyplomy. Tym razem głównym sponsorem zawodów był Kierownik Administracji osiedla Bolesława Chrobrego - p. Jerzy CZAPCZYK. Panie Kierowniku polecamy się na przyszłość.
         Spotkanie  jak zwykle zakończyło się wspólną biesiadą. Tym razem degustowane były kiełbaski i kaszanka z grilla.
Następne, ostatnie już w tym roku zawody odbędą się na jez. Piaskowe w Zatomiu - 8.10. 2016r.
Może będą już grzyby??
Zapraszamy

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Jezioro Karolewo-Czarne - wyniki kiepskie, zabawa przednia. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł