Jezioro Pitsford UK Szczupak Okoń Pstrąg

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Witam
Chcialbym podzielić się jednym z wypadów na predatory w UK. Może zacznę od krótkiego opisu łowiska.
Pitsford Water jest zbiornikiem  znajdujacym sie w Northamptonshire w  Anglii. Zbiornik został zbudowany w 1956 roku w celu zaopatrzenia w wodę pitną okolicznych miasteczek.Przeznaczony dla żeglarzy,wędkarzy,obserwatorów ptaków i ludzi lubiących kontakt z naturą,ponieważ pewna część zbiornika jest obięta scisłym rezerwatem.Na tym jeziorze obowiazuje zasada Catch&Release(zlap i wypuść) z pominięciem pstrągow które po wykupieniu odpowiedniego zezwolenia można zabierać. W ten sposób dzialają prawie wszystkie zbiorniki wodne w UK.Pstrągi mają przesrane :) to chyba jedyne ryby słodkowodne które za pozwoleniem właściciela łowiska można zabierać w celu konsumpcji. Jako ciekawostkę dodam że w wędkując w morzu nie potrzebujemy żadnych zezwoleń i możemy zabierać wszystkie wymiarowe ryby nie objęte okresem ochronnym.
Dobra wracamy do Pitsford.
Ja z moim kompanem od kija w 98% spinningujemy głównie polując na szczupaki,okonie i sandacze.Na tym lowisku świetnie sprawdzaja sie obrotówki szczupłe je uwielbiają,okoń róznie ale chyba bardziej woli gumy,pstrągi z przyłowu walą w blaszki i woblery. Reguła jest jedna na tej wodzie , im bardziej wieje tym lepsze efekty. Obławiamy brzegi nawietrzne, z falą plynie robactwo które wpadlo do wody za nimi pstągi a za pstrągami tłuste mamuski:) na które zawsze się czaimy. Najlepszą porą są godziny popołudniowe wtedy zaczyna się żer szczupłych. Woda bardzo łowna,wygodne łódki,piękna okolica. ie będę się rozpisywał mam materiał filmowy z tej wyprawy,a więc zapraszam do oglądania.

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Jezioro Pitsford UK Szczupak Okoń Pstrąg - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
+1
Świetna robota. Filmik pierwsza klasa. Pozdrawiam z piąteczką. (2016-09-05 21:44)
NWP FISHING TEAMNWP FISHING TEAM
0
Dzieki bardzo będzie więcej materiału ;) (2016-09-06 21:35)
Pawelski13Pawelski13
0
Spoko miejscówka, widać że woda ma potencjał. Zresztą co się dziwić skoro praktycznie wszystkie rybki wracają do wody. Miałem przyjemność łowienia trochę dalej w NI - bardzo mile wspominam tamte czasy :) (2016-09-30 20:00)

skomentuj ten artykuł