Zaloguj się do konta

Jezioro Tuchomskie

Jezioro Tuchomskie (Tuchom) jest jeziorem przepływowym o powierzchni 141.1 ha i maksymalnej głębokości sięgającej 8 m. Położone jest w województwie pomorskim na terenie trzech gmin: Żukowo, Szemud i Przodkowo. Pobliskie miejscowości to oczywiście Tuchom i znajdująca się na przeciwległym brzegu wieś Warzenko.
Jezioro słynie ze sporych leszczy, więc wędkuje się tu głównie z gruntu. Wybierając się na rekonesans ze spinningiem należy pamiętać o spodniobutach, albo chociaż woderach. Dno jeziora jest łagodne, bez przykrych niespodzianek (czasami trafiają się mniejsze i większe głazy) i można naprawdę fajnie pobrodzić.
Dojazd samochodem drogą krajową 20 od strony Gdyni przez Chwaszczyno. Jeżeli ktoś woli komunikację miejską, to z Gdyni kursuje autobus pospieszny Z (od Dworca PKP przez Redłowo, Karwiny i Chwaszczyno).

Opinie (2)

amur tv

Piękne jezioro z tego co widać po zdjęciach [2020-12-10 13:28]

SuperGrover

Mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o te jezioro. Z jedej strony woda ma swój urok, trafiają się tam piękne lechole, ale też co roku jest tam problem ze słabą jakością wody, a od niedawna również skuterami, motorówkami itp., bo można tam pływać na silnikach spalinowych. [2021-05-05 15:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Jezioro Bukowo

W wakacje miałem możliwość powędkowania nad pięknym jeziorem Bukowo.…

Łowisko na stawach

Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, lubisz naturę, śpiew ptaków, recho…