Jig z martwą rybką, robakiem.

/ 3 komentarzy

Zaintrygował mnie list pana Stanisława Mączki opublikowany na łamach WW(01/2009)zatytułowany'Spinningowanie naturalną przynętą'. Pan Stanisław pyta redakcję, nawiązując do artykułu pt. 'Naturalny jig' (WW 12/2008str.42, dla niezorientowanych- artykuł porusza zastosowanie robaków przy uzbrajaniu główek jigowych) do Regulaminu Amatorskiego Połowu RybPZW. Powołuje się na nasz (bądz co bądz liberalny) regulamin (Zasady wędkowania par.3pkt2e): 'Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałówNATURALNYCH i sztucznych...'

Zgadzam się z tym, ale... W dalszej części tego listu pisze o tym, że wolno łowić na żywca. Ba!!!Dopowiem także o stosowaniu martwej rybki np. w metodzie gruntowej czy spławikowej. To dlaczego by nie przy zastosowaniu metody spinningowej? Tym bardziej, że takie strategie dozwolone są w innych krajach (np. system Drachkovitcha' Łowienie na spinning przy użyciu martwej rybki z systemem Drachkovitcha jest bardzo popularne wśród łowców sandaczy. Martin Nanko stosuje ten system, łowiąc szczupaki i uzyskuje dużo lepsze rezultaty, niż przy połowie sztucznymi przynętami.' (Wędkarstwo moje hobby nr.31/2008str.29).

W odpowiedzi redakcja odpisuje, że w wodach PZW nie można stosować naturalnych przynęt do metody spinningowej. Redakcja odnosi się de facto do tego samego regulaminu PZW (Łowienie ryb drapieżnych par.5pkt2):' Łowiąc ryby metodą spinningową...wolno używać jednej wędki uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.' Też się zgadzam...ale.

Reasumując to wszystko nasuwają mi się pytania. Jak w takim układzie interpretować jiga z robakiem? Czy to jest zgodne w świetle naszego regulaminu? Jak każdy z Nas interpretuje regulamin? No i pytanie z nutką ironii w tle:))) Czy to wszystko dzieje się tylko w naszym kraju?Myślę, że temat jest godny poruszenia. Do siego roku;)

 


3.4
Oceń
(30 głosów)

 

Jig z martwą rybką, robakiem. - opinie i komentarze

Prado30Prado30
0
Zakaz jest ale jak kto i w jaki sposób do niego się podchodzi to... Już jego sprawa. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy ;) (2009-01-02 21:30)
krzycag1978krzycag1978
0
tak to jest nasza Polska u nas jak widzisz wszysko jest inaczej a o przepisach to szkoda rozmawiać bo człowiek si tylko denerwuje a poco to nam...pozdro... (2009-01-24 15:22)
robinerobine
0
złapie cie straż rybacka to będziesz wtedy pewien (2011-09-04 18:15)

skomentuj ten artykuł