Jubileusze na sportowo Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno

/ 22 zdjęć


Przypadająca 150 rocznica powołania Powiatu Kutnowskiego i 40 rocznica założenia Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno była doskonałą okazją aby promować osiągnięcia powiatu kutnowskiego i Koła Polskiego Związku Wędkarskiego na rzecz lokalnej społeczności, ochrony środowiska i działań sportowo – rekreacyjnych.
Od wielu lat wspólnie organizujemy zawody wędkarskie dla drużyn samorządowo  - wędkarskich z terenu naszego działania. Zaprosiliśmy wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z powiatu kutnowskiego aby wspólnie z członkami organizacji wędkarskich ze swego terenu przystąpiły do rywalizacji. Zaprosiliśmy również przedstawicieli Zarządu OM PZW, innych organizacji wędkarskich oraz sędziów wędkarskich.
Zawody odbyły się w dniu 16.09. na łowisku specjalnym „KARPIK” w Wojszycach, a patronach nad ich przebiegiem sprawował Starosta Kutnowski pan Krzysztof Debich. Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego pan Marek Jankowski ufundował puchar i upominek z logo powiatu dla łowcy największej ryby. Jak zwykle nie odmówili wsparcia : „WIATRPOL” Karolew, „MIKA” Kutno, „ARA” Kutno, „ESKA” Kutno oraz sędziowie wędkarscy OM PZW.
Zawody otworzyli : pan Krzysztof Debich i Prezes Koła kol. Zbigniew Gralewski, pełniący dziś funkcje Sędziego Głównego. Sędzia Główny oraz wspierający go kol. Wojciech Jańczak i Bogdan Milewski przedstawili obowiązujące na tych zawodach zasady, zwrócili specjalną uwagę na bezpieczeństwo oraz przypomnieli, że są to zawody typowo rekreacyjne z poszanowaniem i przyjaźnią dla konkurentów. Atmosfera od początku była wyśmienita, nawet tak kapryśna tegoroczna pogoda dostosowała się do wędkarskich oczekiwań. Ciepło i bezwietrznie. Ryby również nie zawiodły, widoczne przygotowana przez V-ce Prezesa Koła Romana Cieślaka zanęta dla wszystkich startujących przypadła im do gustu. Wystartowało 16 par, w tym jedynaczka oraz 31 zawodników płci brzydszej. I właśnie pani Justyna Jasińska była dziś „zakałą” dla panów. Okazała się prawdziwym pogromcą karpi łowiąc ich w sumie 4, natomiast panowie co najwyżej mogli okazać się jednym karpiem. I nic w tym dziwnego, że wspólnie ze swym kompanem ze stanowiska wędkarskiego pozostawili wszystkich daleko w tyle. Złowiono 38,07 kg karpi i srebrnych karasi, które pod okiem pana Andrzeja, właściciela łowiska wróciły do swego stawu.
Wyniki :
1. Justyna Jasińska – Krzysztof Zdziarski – Organizacje Rolnicze/Koło 109 – 6.100 pkt.
2. Remigiusz Marciniak – Krzysztof Michalak – UM Krośniewice/Stow. Franki – 4.850 pkt.
3. Jacek Korowajski – Mikołaj Derej – UM Kutno/Koło 109 – 4.370 pkt.
4. Marek Grzybowski – Zbigniew Kowalski – Sędziowie OM PZW – 3.420 pkt.
5. Jacek Byczek – Marian Motyliński – Koło110/Stow. ZALEW – 3.010 pkt.
6. Zdzisław Kostrzewa – Jarosław Koliński – Gmina N .Ostrowy/Koło 109  – 2.830 pkt.
Największą rybę złowił kol. Krzysztof Michalski – karp 2,07 kg .
Puchary i nagrody wręczył Starosta Kutnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.
Następnie zaprosiliśmy na wspólny posiłek przygotowany przez właścicieli łowiska oraz kol. Z. Gralewskiego, K. Zdziarskiego i R. Cieślaka. Jabłka przekazał Mariusz Szpik, a ogórki Tomek Byczek przyjaciele wędkarzy. W trakcie konsumpcji głos  zabrał V – ce Prezes Okręgu Mazowieckiego PZW Kol. Wojciech Sobierajski (startował w parze z kol. Tadkiem Szewczykiem, członkiem Zarządu OM PZW) dziękując Staroście, Wójtom Gmin, przedstawicielom Prezydenta Kutna, członkom rad samorządowych za pomoc dla Polskiego Związku Wędkarskiego, a w szczególności za bardzo dobrą współpracę z Kołem „METALURG” Kutno. Wystrój przygotowali kol. J. Błaszczyk, Z. Stasiak i A. Rzeźnik
 

 


4.6
Oceń
(7 głosów)

 

Jubileusze na sportowo Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł