Jubleuszowa Karczma Piwna Koła 109 Kutno


Wędkarskie Karczmy Piwne Koła Nr 109 PZW „METALURG” w Kutnie to tradycja spotkań przy kuflu piwa i dobrym jedzeniu przeplatanym śpiewaniem okolicznościowych piosenek przez tych, którzy ciężko pracują i szukają chwili wytchnienia przy kufelku z pianką . Spotkanie daje okazję do nawiązywania znajomości, koleżeństwa pomiędzy uczestnikami z pełnym poszanowaniem dla wieku, doświadczenia i zasług. Zdrowa satyra , dowcipna anegdota, żart i cięty dowcip są mile widziane i słuchane.
Uczestnicy biesiady stanowią dobrze zorganizowaną i zdyscyplinowaną społeczność, kierowaną przez :
„WYSOKIE I W SPRAWACH PIWNYCH NIGDY NIE OMYLNE PREZYDIUM”, które dba o zbiorowy śpiew i rywalizację między Ławami Piwnymi i przeprowadza konkursy (np. picie piwa na czas, taniec par, konkurs krzeseł).
Wszyscy siedzą przy Ławach Piwnych z obranym Wodzirejem, który jest pośrednikiem między swoją Ławą a Wysokim Prezydium. Członek Ławy Piwnej ma prawo zabrać głos jedynie za pośrednictwem Wodzireja, który w imieniu swojej Ławy prosi Wysokie Prezydium o udzielenie mu głosu. Samowolne zabranie głosu jest surowo karane (zakucie w dyby, trzepanie wora).
Biesiada toczy się nieustannie w formie rywalizacji między Ławami, a jej Członkowie dbają o jej dobre imię i reputację.Obowiązującą dewizą jest poczucie humoru, to znaczy umiejętność przymrużenia oka nawet na własne ułomności, jeśli przypadkowo będą one przyczynkiem do kształtowania wesołej atmosfery. Dla ułatwienia i pobudzenia śpiewu chóralnego każdy uczestnik otrzymuje okolicznościowy śpiewnik. Tradycją jest przygotowanie okolicznościowego kufla lub szklanicy, czapeczki i wielu innych upominków dla uczestników Karczmy Piwnej. Dotychczas zorganizowano 13 Odlewniczych Karcz Piwnych i 14 Wędkarskich Karczm Piwnych.
17 listopada Koło Nr 109 PZW „METALURG” Kutno organizuje „XV Wędkarską Karczmę Piwną”, na której spotka się „stara” brać wędkarska oraz zaproszeni goście. Spotykamy się w lokalu „AWIS” w Kutnie ok. godz. 18.00.
Ponieważ Karczma zbiega się z obchodami 40 rocznicy powołania Koła to zapewne nie zabraknie specjalnych wyróżnień z okazji tego jubileuszu oraz nagród za pracę na rzecz Koła.
 
Zapisy u Skarbnik Koła, koszt uczestnictwa wynosi ok. 115 zł. Mamy jednak świetną wiadomość, że dzięki wsparciu wielu naszych przyjaciół koszt wpisowego wyniesie 40 - 50 zł. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Jubleuszowa Karczma Piwna Koła 109 Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł