Kalendarz brań - kiedy wybrać się na ryby

/ 2 komentarzy

Każdy z wędkarzy, bez względu na to czy dopiero zaczyna swoją przygodę z wędką, czy jest już zaprawiony w wędkarskich bojach, wie doskonale, że sukces nad wodą zależy od bardzo wielu czynników. Oczywiście odpowiednie przygotowanie sprzętu, obranie taktyki czy łowiska jest bardzo istotne, nie mniej jednak część osób coraz chętniej sprawdza kalendarz brań, tak aby jeszcze bardziej podnieść swoje szanse na sukces.


Kalendarz brań – co to jest?

Czym w zasadzie jest kalendarz brań, przez niektórych nazywany również kalendarzem wędkarskim? To prognoza podpowiadająca nam jak wysoka danego dna będzie aktywność ryb. To wskazówka, czy danego dnia ryby będą pobierać pokarm aktywnie, czy też nie. Dzięki takim informacjom wiele osób planuje swoje wędkarskie wypady.


Jak działa kalendarz brań Fishster

Dostępnych jest co najmniej kilka wędkarskich kalendarzy brań. Do najpopularniejszych bez wątpienia należy kalendarz brań Fishster. Dzięki niemu mamy możliwość sprawdzenia prognozy brań na każdy dzień, tym samym możemy dokładnie zaplanować którego dnia warto pojechać na ryby. Kalendarz Fishster posiada opcję podglądu brań nie tylko na najbliższe dni, ale przypomina także jak wyglądała aktywność ryb w ciągu kilku minonych dni. Dzięki temu każdy wędkarz może sprawdzić, czy aktywność ryb na przestrzeni konkretnego okresu była na stabilnym poziomie, czy też wahała się.

Przydatną opcją w kalendarzu brań Fishster jest pole „Ocena dnia”, gdzie w skali od 0 do 100 szacowana jest aktywność ryb na każdy dzień. Dzięki temu szybko dowiemy się, czy konkretnego dnia aktywność ryb będzie niska, średnia czy bardzo wysoka. Innowacyjnym rozwiązaniem jakie znajdziemy w kalendarzu brań Fishster są godzinowe okresy największej i najmniejszej aktywności ryb.

Dla osób, które chcą zaplanować swoją wędkarską wyprawę w innym miesiącu i przy okazji kierują się prognozą brań, kalendarz brań Fishster oferuje możliwość podglądu aktywności ryb na każdy miesiąc, od stycznia do grudnia każdego roku.


Kiedy wybrać się na ryby?

Kiedy wybrać się na ryby? To pytanie zadaje sobie niejeden wędkarz. Ryby są często chimeryczne. Jest wiele sytuacji, że kiedy żerują, to biorą praktycznie na każdą przynętę, a jeśli nie żerują, to choćbyśmy zakładali na haczyk najlepszą przynętę to i tak nie będzie brań. Jest wiele teorii na temat tego jakie czynniki wpływają na aktywność ryb. Jedni uważają, że duży wpływ ma faza księżyca, a dokładniej czy znajduje się on w pełni czy nowiu, kierunek wiatru, czy pora dnia. Wpływ na aktywność ryb tym samym ilość brań ma tak wiele czynników, że niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie kiedy najlepiej jechać ryby. Tak więc na wyjazd na ryby każda pora jest dobra, bez względu na to, czy coś złowimy czy też nie.

 

Źródło: https://fishster.pl/kalendarz-bran/

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Kalendarz brań - kiedy wybrać się na ryby - opinie i komentarze

amur tvamur tv
-1
Nigdy nie korzystam z takich kalendarzy brań (2021-05-21 12:18)
majapmajap
-1
amur tv,uważam że nie korzystanie z kalendarza to błąd.Został on opracowany na podstawie wielu opinii przez fachowców i jest stale korygowany.Nie zawsze musi skutkować dobrymi efektami bo na to składa się jeszcze wiele różnych innych czynników.Pozdrawiam. (2021-05-22 11:03)

skomentuj ten artykuł