Kamera Water Wolf

/ 12 komentarzy / 7 zdjęć


Jesteśmy świadkami pojawienia się kolejnej elektronicznej innowacji, którą można wykorzystać podczas łowienia ryb. Urządzenie Water Wolf to cyfrowa kamera o specyficznym kształcie, który pozwala na wykorzystanie jej w wielu sytuacjach, pozwalając nam na, jeszcze do niedawna niemożliwe, podwodne obserwacje: naszych łowisk, tajemniczego dna czy prowadzonych przynęt i, co najważniejsze, ataków drapieżników. Zaprezentowana na targach Efttex 2014 w Brukseli, jest pierwszą kamerą na świecie, stworzoną od zera, do tego typu filmowania pod wodą. Obraz jest rejestrowany w rozdzielczości 720p, przy 30 klatkach na sekundę. Dzięki ergonomicznej budowie kamera jest bardzo małą, pracującą 4h na wewnętrznej baterii, a jej wodoodporność sięga 100m. Jednak najważniejszą jej cechą jest dopracowany hydro dynamicznie kształt, który zapobiega jej obracaniu i kołysaniu w czasie pracy w wodzie.

Specyfikacja:

Kamera jest dostarczona z: przewodem USB (przeznaczonym do zgrywania nagrań i ładowania urządzenia), systemem mocującym zestaw którym łowimy, ciężarkami do ustawienia kąta nachylania kamery w wodzie, neoprenowym etui do montażu kamery na czapce, oraz pływakiem do pionowego ustawienia kamery w wodzie (do łowienia stacjonarnego).Matryca - 1Mpix CMOS 1/4 cala

Rozdzielczość - HD720p (1280x720px)

Dźwięk - wbudowany mikrofon

Pamięć - Micro SD do 32 Gb

Wbudowana bateria - 1200 mAh


Dodatkowo w ofercie dostępny będzie zestaw akcesoriów montażowych. Mocowania są kompatybilne z systemem GoProŸ i pozwalają na montaż kamery Water Wolf do: łodzi, pontonów czy na wędzisko lub na statywie.Jak i gdzie użyć Water Wolf:

Kamera posiada wszechstronne zastosowanie. Typowo w naszym hobby można wykorzystać ją do metody trolling-spinning oraz do łowienia stacjonarnego drapieżnika, białorybu czy karpi. Można również użyć jej na czapce, lub na statywie do nagrań z perspektywy pierwszej roboty, lub do skręcenia „przebitek”, zbierając materiał do filmu.

Skupmy się w tym materiale na metodzie trollingowej. Warto tu powiedzieć nieco więcej o najważniejszych aspektach, które sprawią, że nagrane filmy dadzą wam stuprocentową satysfakcję.Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest przejrzystość oraz naturalne naświetlenie wody. Kamera nie posiada oświetlenia, co jest rzeczą oczywistą w przypadku ryb, które są bardzo ostrożne. Przy dość dobrej przejrzystości wody jesteśmy w stanie nawet na 8m głębokości wody zobaczyć dno, przy dobrym nasłonecznieniu. Tak więc odsłania nam się kolejne wykorzystanie Water Wolf do podglądania na przykład sandaczowych miejscówek, które znamy jedynie z zapisu echosondy czy bocznego sonaru.System montażowy kamery jest bardzo wytrzymały i zapewnia stabilność, w celu pochylenia kamery i ustawienia kadru wykorzystano ciężarki o różnej masie, które można oczywiście zmieniać. Warto wspomnieć o odległości pomiędzy kamerą a przynętą, która jest bardzo istotną. W przypadku przynęt Savage Gear Line Thru, które posiadają swój przypon nie ma potrzeby dodawać dodatkowego przyponu. Przynętę możemy dopiąć do kamery na mocnej agrafce lub wytrzymałym kółeczku łącznikowym. Jeśli będziemy chcieli podpiąć inną przynętę Savage Gear: 3D Herring Shad, Cannibal czy 4Play, warto wyposażyć się w przypon nie krótszy niż 40 cm. Ta odległość pozwoli swobodnie kamerze złapać przynętę w kadrze. Taki przypon można wykonać samemu i powinien posiadać z dwóch stron mocne agrafki.I chyba najważniejsze, to co chcemy założyć na końcu zestawu. Oczywiście wielkość przynęt ma znaczenie, jak również pora roku. W tej kwestii nic się nie zmienia. Bardzo dobrze znacie swoje łowiska, oraz posiadacie bogate doświadczenie. Nic innego nie pozostaje jak cierpliwość i kwestia czasu. Warto wspomnieć, że w szybkim czasie można odtworzyć nagrany film na smartfonie. To na pewno zaspokoi Waszą chęć sprawdzenia tego, co się działo pod wodą.Gorąco polecam Rafał Malinowski

 


4.5
Oceń
(22 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(1)
Cena:
(1)
Użytkowanie:
(1)

Średnia ocena:

1Kamera Water Wolf - opinie i komentarze

jacenty75jacenty75
0
Wszystko pięknie tylko po co? Czy na tym polega czyste naturalne wędkowanie z wszystkimi pierwotnymi elementami "polowania"? Ja jak chciałem pooglądać "podwodny świat to zakładałem maskę rurkę i chlup do wody. Może po prostu nie jestem "nowoczesnym" wędkarzem "na czasie". (2014-12-18 16:33)
nikoniko
0
dla mnie takie zabawki zabijaja istotę wędkarstwa no ale każdy lubi co innego... (2014-12-18 17:06)
BlitzBlitz
0
jaka cena tej zabawki? (2014-12-18 18:15)
erykomerykom
0
Masakra,ta technologia w wędkarstwie tylko szkodzi...gdzie to wędkarstwo sprzed kilkunastu lat,ówczesne wędkarstwo to jakieś czary (2014-12-18 20:32)
DraqDraq
0
Nikt Wam nie nakazuje kupowania tego więc nie rozumiem marudzenia. Szybki rozwój technologi jest widoczny w każdej dziedzinie życia, nie tylko w wędkarstwie. Kamerka jest przydatna dla osób które nagrywają filmy bo można dzięki niej zdobyć świetne ujęcia. Na pewno dużym jej plusem jest to, że pozwala zaobserwować reakcję ryb na dany rodzaj przynęty... na pewno nie jeden by się zdziwił gdyby zobaczył, że przy torze prowadzenia przynęty stało kilka mamusiek które jednak nie zdecydowały się na atak, czyż nie? ;) Przymierzałem się od dłuższego czasu do tej kamery, ale zawsze pojawiały się na drodze inne inwestycje i nie zapowiada się żebym ją tak szybko nabył. Kosztuje niecałe 600zł. (2014-12-18 21:03)
tonyrebeliant1tonyrebeliant1
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Troling zaczyna przypominac, lowienie w morzu,grupa pleciona,downriggery,kij typu pała ,betoniara zamiast kolowrotka. Teraz dokladamy kamere. W Szwecji 6-8 wedek na jednej lodzi to norma. Za dwa lata bedzie wifi. Strach pomyslec co bedzie za 10 lat. (2014-12-18 22:12)
vmaxervmaxer
0
Fajny Gadżet ;) Do obserwacji podwodnego środowika TAK. (2014-12-19 06:42)
LujskiLujski
0
za 10 lat to nam ryba napisze esemesa czy bedzie brac czy nie (2014-12-19 21:55)
leszczleszcz
0
Też jestem zainteresowany tym sprzętem .Już teraz wody PZW to jałowe pustynie.Wody morskie naszego wybrzeża również zaczynają świecić pustkami. Dlaczego nie mam za 10 lat pokazać swoim dzieciom, wnukom jakie to ryby BYŁY w naszych wodach!!!! (2014-12-22 18:13)
airsampairsamp
0
TYlko co jak bedzie zaczep? 600zl pojdzie do wody (2015-01-14 12:41)
andrzej-rozyckiandrzej-rozycki
0
Dziś kupiłem, na pewno podzielę się informacją jak się spisze na wyspie Vega w Norwegii. Zamierzam badać wygląd i strukturę dna na łowiskach dorszowych i halibutowych. Najważniejsze, że producent deklaruje szczelność do 100 m! Wkrótce do kupienia w naszym klubowym sklepie za 589 zł: www.sklep.megavega.pl (2015-01-19 17:49)
pawel75pawel75
0
Żeby poobserwować układ dna, itp może ok. Ale jeśli chodzi o samą zasiadkę i całe piękno wędkowania raczej zbyteczne i psujące samą istotę tego sportu zabawki. Ale od tego typu nowinek i w wędkarstwie nie uciekniemy. Co pokolenie to bardziej przecież niecierpliwe i ciężko niektórym będzie znaleźć urok spędzenia całego dnia nad wodą połączonego czasem z zejściem o kiju :) (2015-02-12 08:56)

skomentuj ten artykuł