Karaś wczesną wiosną

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


W środę 31.03.2010 rozochocony,niezłymi wynikami z przed dwóch dni postanowiłem ponownie odwiedzić moje łowisko 'Młyn' w Lubaczowie. Pogoda była wspaniała. Świeciło słońce,temperatura ok.18 st.C,wiatr słaby, wiejący z kierunków zachodnich. Ponieważ łowisko znajduje się ok. 800m od mego domu, więc wziąłem tylko najpotrzebniejszy sprzęt. Rozłożyłem wędki i siedzę, opalając się w pełnym słońcu .Łowie na feederki, bardzo delikatne, ustawione równolegle obok siebie. Na jednym mam dendrobenę, a na drugim kanapkę (kukurydza z pinką). Około godz.12.30 zauważyłem pierwsze podskubywania drobnicy.

Drgania szczytówek są energiczne do tego stopnia, że narazie nic nie udaje się zaciąć. Wiem,że w zanętę weszły małe płotki,które nie mogą zmieścić w swoim pyszczku 1-go ziarka kukurydzy. Przyjechał znajomy i pyta, czy może usiąść obok mnie. Zezwalam i rozpoczynamy pogawędkę na tematy wędkarskie. Na wędkach oprócz podszczypywania drobnicy nic ciekawego się nie dzieje. W pewnym momencie znajomy zacina i na brzegu ląduje płotka ok 20 cm długości. Za niewielką chwilę druga i trzecia. Coś się zaczęło dziać !! Nagle na swojej wędce, gdzie była dendrobena widzę energiczne branie przycinam lekko i czuję opór. Rybka stawia znaczący opór. Holuję bardzo spokojnie, ponieważ mam przypon 0,12 mm i haczyk o nr,10.

Po chwili okazuje się karaś w całej swej okazałości. Po wyjęciu i zmierzeniu karaś ma 29 cm długości. Koledzy się dziwią, że już 'ruszył' karaś, bo przecież karaś jest rybą lubiącą płytkie i nagrzane wody. Posiedziałem jeszcze ok.godziny,ale już nie było oprócz płotek brań innych ryb. Reasumując, dzień był bardzo udany.

 


4.4
Oceń
(18 głosów)

 

Karaś wczesną wiosną - opinie i komentarze

u?ytkownik13163u?ytkownik13163
0
Gratuluje karasia. Ja w tamtym roku pierwszego złowiłem dopiero w lipcu. Gdy woda się nagrzeje wybiorę się zapolować na tą piękną rybkę. Daje pięć gwiazdek. (2010-04-02 21:09)
menagomenago
0
Witam karasie już biąrą zależy jeszcze gdzie ale te większe się już ruszyły  najlepszy biały robak albo kukurydza i z  gruntu

pozdrawiam
(2010-04-15 14:58)

skomentuj ten artykuł