Karmienie, dokarmiania, a przekarmianie

/ 2 komentarzy

Witam serdcznie.

Kiedy wybieramy się na spacer, wypoczynek w dzień wolny od pracy często oglądamy przykre działania spacerowiczów nad wodami objętymi opieką kół PZW. Niekiedy jest to działanie automatyczne jadąc z rodziną ,a zwłaszcza mając małe dzieci. Wyciągamy je na powietrze dla zdrowia,dla dotlenienia nad jezioro nie zależnie od pory roku pod pretekstem że są tam kaczuszki i inne ptactwo i je nakarmimy. Wiadomo że dzieciaki są świata ciekawe i przystają na taką formę działania przez rodziców. 


Lecz co zrobić z tym fantem że przy tej okazji zakwasza się wodę bezwiednie. Są też działania przemyślane dokarmiania ryb pieczywem nadmierną ilością przez wędkarza. I co dalej. Kwas w wodzie. Czy ryba w wodzie. Bieżąca woda sobie poradzi, ale wody zamknięte przypuszczam że jest to gorsza sytuacja.Woda Czapnica Poznań - Starołęcka ( dołączam zdjęcie )


Pozdrawiam smakoszy pieczywa (........).

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Karmienie, dokarmiania, a przekarmianie - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
0
Głupota i jeszcze raz głupota a poza tym robienie wielkiej krzywdy ptakom , po pierwsze pieczywo im szkodzi (tak jak i wodzie) a po drugie zabija w nich instynkt samodzielnego zdobywania pokarmu i migracji w tym celu, co kończy się zwłaszcza zimą przymarznięciami. Wielka piona za poruszenie problemu (2015-08-30 16:31)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
+1
Jeszcze jak karmi ptaki to pół biedy. Ale jak już oto tak sobie wrzuca to po-prostu chamstwo i głupota. (2015-08-30 20:02)

skomentuj ten artykuł