Karp z pieczarkami

/ 1 komentarzy

SKŁADNIKI:
- żywy karp o wadze do 1,5kg,
- 1kg pieczarek,
- 2 cebule,
- marchew,
- korzeń pietruszki,
- 1/2 szklanki czerwonego, wytrawnego wina,
- 2 szklanki rosołu (może być z koncentratu),
- sól,
- pieprz,
- przyprawa do ryb,
- 2 łyżki masła.

PRZYGOTOWANIE:
Sprawionego karpia myjemy, pozostawiamy w całości, usuwamy oczy, odsączamy, wnętrze nacieramy solą i przyprawami.
Część pieczarek dzielimy na kawałki (małe pozostawimy w całości) i wraz z łyżką masła wkładamy do wnętrza ryby, zszywamy lub spinamy szpadkami.
Do rynienki wlewamy rosół, dodajemy rozdrobione warzywa i cebulę, zagotowujemy. Do gotującego się wywaru wkładamy karpia, dodajemy wino, naczynie przykrywamy, stawimy na niewielkim ogniu i gotujemy przez 20 min - ryba powinna być przykryta płynem, który powinien tylko lekko 'mrugać' (karp powinien być miękki ale nie rozgotowany).
Pozostałe pieczarki podsmażamy na maśle, gdy zaczną zmieniać kolor, oprószamy solą i pieprzem. gdy karp będzie miękki, wykładamy łopatkę na wygrzany półmisek, okładamy pieczarkami, wstawiamy do ciepłego piekarnika. Wytworzony sos przecieramy przez sito lub rozbijamy w melakserze, gdy trzeba, lekko zagęszczamy i przyprawiamy do smaku. Częścią sosu zalewamy rybę, pozostały wlewamy do sosjerki.

Podajemy z dodatkiem grubego makaronu i surówki z tartej marchwi z chrzanem.

Życzę smacznego

info: Kuchnia polska

 


3.5
Oceń
(13 głosów)

 

Karp z pieczarkami - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
"Pozostałe pieczarki podsmażamy na maśle, gdy zaczną zmieniać kolor, oprószamy solą i pieprzem. gdy karp będzie miękki, wykładamy łopatkę na wygrzany półmisek, okładamy pieczarkami, wstawiamy do ciepłego piekarnika".Tej części nie rozumiem. Łopatka, karp, piekarnik. jak długo ma to być w piekarniku???  Jaka jest idea najpierw gotowanej ryby w wywarze a później pieczonej. Dlaczego ma być do potrawy żywy karp i dlaczego nie usuwamy skrzeli??? Powinieneś trochę sprecyzować ten przepis. (2011-07-08 11:17)

skomentuj ten artykuł