Kiedy zejdzie lód?

/ 5 komentarzy

Ilu z nas siedzi właśnie przed komputerem, przeszukuje strony związane z wędkarstwem i z utęsknieniem myśli o swoim ukochanym jeziorze czy stawie? Też jestem jedną z tych osób i już powoli kończą mi się pomysły na szukanie nowych informacji odnośnie spinningu i wszelkich aspektów z nim związanych. Wiem, że jest to temat rzeka, ale przesiewanie informacji jak przez sitko (to przydatne, a to nie) staje się już bardzo nużące, nie mogąc sprawdzić tego w terenie. Nowy sezon zacznę z obszerną wiedzą zaczerpniętą z internetu, którą oczywiście sukcesywnie będę sprawdzał nad wodą, oraz z kilkoma nowymi przynętami do wypróbowania.
No właśnie, tylko kiedy zejdzie lód?? Już od trzech tygodni można wyczuć na twarzy ciepłe promienie słońca, które z pewnością wywołują radość w każdym z nas, jednak lód okrywający zbiorniki opiera się wczesnowiosennemu słońcu i nie zamierza w najbliższym czasie zniknąć. Już w zeszły weekend mając wolne popołudnie zajechałem nad wodę sprawdzić czy może lód już schodzi z jeziora. Jednak nic z tego, a pokrywa była na tyle gruba, że utrzymywała pewnego śmiałka bez większych problemów. Lekko rozczarowany takim obrotem sprawy wróciłem do domu i przez kolejne dni nie zostawało mi nic innego jak odnajdywanie nowych artykułów, filmików, recenzji czy ogłoszeń. Dzisiaj będąc na spacerze z psem wybrałem się nad niewielki staw, aby zorientować się jak wygląda sytuacja na obecną chwilę i można powiedzieć że jestem usatysfakcjonowany tym co zobaczyłem. Pokrywa lodowa na stawie bardzo cienka, a miejscami lód odpuścił w zupełności.
Nie pozostaje nic innego jak tylko wierzyć, że taka pogoda utrzyma się przez najbliższe kilka, lub kilkanaście dni. Jeśli by tak było to pod koniec przyszłego tygodnia rozpocznę sezon wyprawą na wczesnowiosennego okonia. Miejmy nadzieję, że właśnie tak będzie.

 


5
Oceń
(12 głosów)

 

Kiedy zejdzie lód? - opinie i komentarze

użytkownik102837użytkownik102837
0
Właśnie też nie mogę się doczekać kiedy z moich kilku ulubionych wiosennych miejscówek zejdzie lud. Ale pocieszające jest to że pogoda dobrze rokuje na przyszłe dni i mam nadzieje że tafla lodu powinna zniknąć za jakieś dwa tygodnie. (2014-02-25 19:49)
Koper94Koper94
0
Lód dobrze ścisnął podczas mrozów w trakcie których nie padał śnieg, to spowodowało ze pokrywa lodowa jest na tyle twarda i mocna zeby wytrzymac takie dodatnie temperatury jeśli w nocy bedziemy mieli nawet najmniejsze mrozy to długo jeszcze poczekamy az odpusci. na śniardwach ludzie wjezdzają jeszcze samochodami, ale zauwazylem ze lód juz powoli traci na wytrzymałosci. (2014-02-26 00:19)
RobioRobio
0
Tak, też już bym poszedł na wiosennego okonia, tym bardziej że będę w tym roku pierwszy raz próbował łowić metodą drop shot (podobną do bocznego troka) i strasznie jestem ciekaw wyników bo z opisów i komentarzy wynika że jest ona bardziej skuteczna od tradycyjnych metod. W sumie do drop shot trzeba dokupić tylko ciężarki, haczyki i gumy w co się oczywiście już zaopatrzyłem więc teraz tylko przeszkadza ten lód. (2014-02-26 06:11)
RobioRobio
0
Dziś próbowałem jak pracują owe przynęty w wannie i powiem że całkiem całkiem, w normalnych warunkach może być tylko lepiej bo będę musiał się skupić tylko na prowadzeniu przynęty (tu musiałem jeszcze filmować), ciekaw jestem waszych spostrzeżeń czy doświadczeń jeśli chodzi o tą metodę, załączam dwa linki do filmów z dwoma gumkami na drop shota, ciekawe jakie będą wyniki nad wodą :-) http://youtu.be/UbsWfl3vxTA http://youtu.be/GgnUwKQwhx0 (2014-03-01 16:05)
użytkownik32263użytkownik32263
0
Kiedy zejdzie lód? U mnie już zszedł praktycznie wszędzie:) (2014-03-06 22:30)

skomentuj ten artykuł