Zaloguj się do konta

Klasyfikacja Mistrzostw Koła Okoń w Goleniowie

Tegoroczne Mistrzostwa Koła „ Okoń” w Goleniowie rozpoczęły się od niespodzianki, którą sprawił Jacek Twardy zajmując po I turze zawodów pierwsze miejsce. Niestety w II turze nie mógł wziąć udziału z powodu wcześniej zaplanowanego wyjazdu. W obu turach uczestnicy zawodów wykazali się wolą walki godną naśladowania i wśród seniorów do końca nie było pewności kto odniesie sukces. Obrońca zeszłorocznego tytułu Mistrza Koła seniorów Grzegorz  Działkowski  po I turze był dopiero szósty. Faworytką wśród kobiet  była  oczywiście Teresa Banachewicz, która jak się okazało w obu turach zajęła I miejsce.   Podobnie było z juniorami. Szymon Bar w II turze umocnił jedynie swoją pozycję lidera. Pierwsza męska piątka, a nawet dziesiątka jest na tyle silna i zdeterminowana, że w pewnych okolicznościach mogło być różnie. Wszyscy wiemy, że losowanie stanowisk oprócz umiejętności, sprzętu, zastosowanej zanęty, itp. ma bardzo duży wpływ na końcowy sukces. Po prostu jak we wszystkim trzeba mieć trochę szczęścia. Szkoda, że nie wszyscy liczący się w naszym kole wędkarze, mający na swym koncie wiele osiągnięć nie mogli wziąć udziału w zawodach. Byłoby jeszcze ciekawiej. Tegorocznymi Mistrzami Koła zostali: Teresa Banachewicz, Szymon Bar i Grzegorz Działkowski. Od dłuższego czasu imponująco przebiega rywalizacja o prymat w kategorii kobiet i juniorów. Szczególnie wśród juniorów coraz trudniej jest wskazać zdecydowanego zwycięzcę. I to cieszy zwłaszcza, że w kole jest coraz liczniejsza grupa młodzieży i kobiet. Nie wszyscy jednak biorą udział w zawodach wędkarskich, a tym bardziej w Mistrzostwach Koła. Należy mieć jednak nadzieję, że w najbliższej przyszłości to się zmieni.
Wyniki Mistrzostw Koła „ Okoń” w 2014r. w poszczególnych kategoriach :
Kobiety:
1. Banachewicz Teresa 2 pkt.
2. Wyrębska Patrycja 7 pkt.
3. Wyrębska Natalia 7,5 pkt


4. Ciupa Łucja 8 pkt.


5. Wierzbińska Stefania 8,5 pkt.


6. Niepsuj Małgorzata 9 pkt.


7. Bociarska Marta 15 pkt.
Juniorzy:
1. Bar Szymon 2 pkt.


2. Wesołowski Paweł 4 pkt.
3. Oleszkiewicz Sebastian 6 pkt.
4. Głowacka Wiktoria 8 pkt.
Seniorzy ( pierwsza dziesiątka):
1. Działkowski Grzegorz 7 pkt.
2. Karwat Robert  10 pkt


3. Pabich Daniel   11 pkt.


4. Tomczak Kazimierz   11,5 pkt.


5. Działkowski Andrzej 12 pkt.
6. Niepsuj Krzysztof 15  pkt.
7. Marcelewicz Władysław 17 pkt.
8. Boba Zdzisław 18,5 pkt.
9. Żabicki Marian 21 pkt.
10. Izdebski Krzysztof  23 pkt.
Mistrzowie zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami oraz jak wielu pozostałych uczestników zawodów, upominkami .


Wszystkim uczestnikom zapewniono napoje i gorący posiłek, podczas którego była świetna okazja do podzielenia się wrażeniami z rywalizacji, a także szybciej minął czas w oczekiwaniu na wyniki.


Zawodnikom  gratuluję wyników, kolegom dziękuję za dobrą organizację i obsługę imprezy, a wszystkim za udział i wspaniałą rywalizację.
Więcej zdjęć z zawodów można znaleźć w zakładce galeria na stronie internetowej Koła i   Foto   na stronie edel.wedkuje.pl


Poniżej w załaczeniu zestawienie wyników I i II tury MK.
Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej