Kłusownicy - czyli margines wędkarstwa!

/ 10 komentarzy / 2 zdjęć


Achhhhh... kłusownictwo....
W tym artykule postaram się przedstawić Wam moje zdanie dotyczące kłusowników. Przeważnie są to mężczyźni w podeszłym wieku, wydają się nam na tyle zrównoważeni i odpowiedzialni iż zdają sobie sprawę z ich wykroczeń przeciwko prawu.

NIE ZAWSZE tak jest...
Kłusując łamią prawo, nie zyskują żadnych przyjemności i satysfakcji ze złapanych przez nich ryb, a przedewszystkim nie zyskują miana WĘDKARZA. Najczęściej robią to ze względów własnego zapotrzebowania. Nie liczą się z tym, że pozbawiają innych przyjemności wędkowania, z roku na rok robią spustoszenie w naszych pięknych akwenach. Nie przejmują się kosenkwencjami wrazie zatrzymania ich przez służby prawne, a potem szukają wymówek.

Niestety technologia cały czas idzie do przodu, powstają to coraz nowsze wynalazki typu elektronicznych wędek bądź innych specyfików. Z przykrością muszę stwierdzić iż zarybienia przez PZW nie wystarczają w dzisiejszych czasach, na utrzymanie ryb w wodach. Kłusownicy są jak brzydkomówiąc 'prusaki', jednego zwalczysz - będą następne. Zawsze znajdzie się ten jeden, a potem następni. U mnie zawsze mieli i będą mieć miano marginesu wędkarskiego.
Jedyne co możemy zrobić to walczyć z nimi ale jest nas poprostu ZA MAŁO.

 


4.8
Oceń
(19 głosów)

 

Kłusownicy - czyli margines wędkarstwa! - opinie i komentarze

u?ytkownik26041u?ytkownik26041
0
chyba u nas kłusownictwo będzie ciężko wytrzebić za małe kary , a kłusowników cały czas przybywa jak grzybów po deszczu *****
(2011-03-10 14:04)
witiakwicol1witiakwicol1
0
Wszędzie ten margines pustoszy akweny więc my czyli wędkarze musimy połączyć siły z innymi służbami by móc temu zapobiec więc i ja podjąłem decyzje o wstąpieniu do SSR i dokładać do malutką igiełkę do całości.Pozdrawiam.
(2011-03-10 20:01)
YaroYaro
0
Panowie jeżeli sami nie będziemy reagować i wspólnie walczyć z kłusownikami to, za kilka lat pozostaną nam tylko grzyby do zbierania... Kłusolom Mówimy NIE!!! (2011-03-11 12:40)
cobra1122cobra1122
0
Nie tylko starsi panowie kłusują a najgorsi są ci przyjezdni z innych kół oczywiście jakiś procęt nie wszyscy najgorsze jest to że mamy za mało kontrolerów i oczywiście powinny być kontrole również w nocy wtedy  jest naj więcej kłusoli w moich stronach w nocy nikt nie sprawdza a jak już to tylko w niedzielę w dzień to niema się co dziwić że ludzie kłusują. (2011-03-11 12:57)
piterkupiterku
0
Witam sedecznie sądze że to jest tak PSR powołuje Starosta , ale w dzisiejszych czasach oszczednosci nie sadze żeby przybyło strazników wręcz przeciwnie raczej ich ubedzie. Do tego dochodzą koszty transportu i paliwa . Jest to przykre ale musimy się do tej przykrej sytuacji przyzwyczaić. Są jeszcze inne aspekty pracy PSR i SSR usytułowanie zbiorników ktore zazwyczaj usytułowane są w miejscach nie oswietlonych i dojazd w porze nocnej do takiego zbiornika odrazu alermuje kłusola ,który poprostu znika z pola widzenia. Podam przykłady takich zbiorników np. Mietków , Zbiornik Lubachów wokóltych zbiorników prowadza drogi i samochód widać z dużej odległości. Moje zdanie jest takie wedle starego przysłowia jak chcesz żeby cos bylo zrobione dobrze zrób to sam. Z wedkarskim pozdrowieniem. (2011-03-11 14:47)
rolo81rolo81
0
najlepsza kara to tą kusze wsadzić im w du...e!!!!!!!!! za kłusownictwo powinni sadzać za kraty minimum 3 latka bo oni się nie boją tych kar zapłacą i dalej robią swoje !!!
(2011-03-12 14:53)
avallone78avallone78
0
Nie jestem pewien ale chyba na kusze wolno polować.
Pozdrawiam
(2011-03-12 17:41)
niutek40niutek40
0
Z tym kłusownictwem to już tak jest było jest i będzie ,ale gdyby kary były bardziej drastyczne to nie jeden by sie głeboko zastanowił zanim przyszlo by mu do głowy kłusowanie . (2011-03-13 10:34)
bodekk66bodekk66
0
Nie Obrażajcie,,, kol wędkarze czytając artykuł utożsamia się nas do kłusowników,autor pisze że kłusownik łamie prawo i to prawda, ale wędkarz jak już to łamie rapr i też powinien ponieść surowe konsekwencje tego czynu,kłusownik nie przyszedł nad wodę po satysfakcję tylko po ryby i trzeba ich tępić fakt,złapany na gorącym uczynku przeważnie tłumaczy się w sądzie grodzkim ,wędkarza kierujemy do komisji kol lub upominami , a jeżeli czyn  jego jest podstawą do wszczęcia postępowania przed sądem to tak się robi i tam się tłumaczy ale ja bym go już nie nazywał że to jeden z nas, a PSR powołuje wojewoda a nie starosta,okręg tylko tej formcji jest płatnikiem(PSR),moim zdaniem autor  wszystkich wrzucił do jednego kotła ,mam prawo sprzeciwu takiemu postępowaniu i to uczyniłem,bez obrażania nikogo, (2012-04-13 16:32)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-12 15:14)

skomentuj ten artykuł