Kłusownicy na tarliskach

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
  • konto usunięte
10 kwietnia 2018 roku, ok. godz. 22:00, strażnicy z Posterunku Terenowego Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie, przy współpracy ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali nieuprawnionego połowu sieciowego ryb wstępujących na tarło z rzeki Wisły do starorzecza zlokalizowanego w okolicy miejscowości Nowe Grochale (powiat nowodworski).
Kłusowników wraz z przedmiotami zatrzymanymi, jako dowód w sprawie karnej (sieć typu wonton, ponton i wędka typu „szarpak”) przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Strażnicy zabezpieczyli 82 kilogramy ryb złowionych z naruszeniem prawa, które zostały przekazane za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa.
Kłusownicy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa określonego w art. 27 c ust. 1 pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dziękuję Kolegom ze Społecznej Straży Rybackiej za wspieranie naszej służby w działaniach. Ze względu na okres tarła ryb prosimy o informowanie naszej służby o wszelkich przejawach kłusownictwa na obszarze województwa mazowieckiego.

Robert Kucyk, komendant wojewódzki PSR w Warszawie
Â
Â

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Kłusownicy na tarliskach - opinie i komentarze

SlawekNiktSlawekNikt
0
https://wedkuje.pl/n/skandal-na-lowisku/98400 (2018-04-26 18:33)

skomentuj ten artykuł