Kłusownik z Michałowa

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


1 września 2014 roku strażnicy z Posterunku Terenowego Państwowej Straży Rybackiej w Pułtusku zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonywał nielegalnego odłowu sieciowego ryb na starorzeczu Narwi w miejscowości Michałowo (gmina Goworowo, powiat ostrołęcki). Kłusownika wraz z przedmiotami zatrzymanymi jako dowód w sprawie karnej (sieć rybacka typu drygawica, łódź pychowa oraz ok. 5 kg ryb) oraz dokumentacją zdjęciową utrwalającą moment dokonywania kłusownictwa przekazano policjantom z Posterunku Policji w Goworowie.
Kłusownikowi, zgodnie z art. 27c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Należy podkreślić, że mężczyzna był już wcześniej (w 2010 roku) zatrzymany przez naszych strażników za popełnienie przestępstwa kłusownictwa rybackiego.
Prosimy o informowanie naszej służby o wszelkich przejawach kłusownictwa na obszarze województwa mazowieckiego.
Robert Kucyk, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie

 


5
Oceń
(11 głosów)

 

Kłusownik z Michałowa - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Kolejny sukces. Gratulacje dla was panowie. Więcej nie napiszę, bo to, co chciałbym powiedzieć o tym kłusolu nie mieści się w żadnych etycznych normach. Kiedyś, kiedy pisałem komentarze pod pana artykułami, zastanawiałem się zawsze jaka kara spotka złapanego kłusola, co zrobi sąd???!!!! Czy znowu "mała szkodliwość", czy też taka kara, że po jej odczytaniu bydlak na nogi nie wstanie??? !!!! Jeszcze raz gratuluję złapania kanalii i życzę zdrowia i powodzenia w waszej trudnej pracy !!!!!!!!! (2014-09-09 00:08)
Migi444Migi444
0
Bardzo się cieszę ,że strażnicy tak sprawnie działają w obronie naszych wód. Myślę, że na kolejne tak efektowne zatrzymania na ,,gorącym” strażników z Pułtuska nie będziemy musieli długo czekać. Życzę dalszych sukcesów w tak trudnej pracy. (2014-11-18 09:35)
kopciukopciu
0
DLACZEGO TYLKO DWA LATA MU GROZI ,CHYBA ŻE W KAMIENIOŁOMACH .JA TO BYM DZIADA UTOPIŁ RAZEM Z TĄ LUPINA (2014-12-30 21:01)
z@melaz@mela
0
To mi się podoba PSR łapie kłusowników co wala ryby prądem siatami itp tacy to wrogowie naszych wód (2015-01-18 14:14)

skomentuj ten artykuł