KOLEGIUM (Humoreska)

Pod wieczór, dwaj inżynierowie, Dębski i Mazur, siedzieli przy piwie, na tarasie restauracji, w Ornecie. Ludzie gadają, że miałeś kolegium - powiedział Mazur. Wstyd się przyznać, ale to fakt.

- Opowiedz jak to było.

- Hmm... Łowiłem ryb w Pasłęce, w swoim ulubionym miejscu, jakieś 600m od drogi, gdzie zawsze zostawiam samochód. Połów miałem udany. Zbliżał się wieczór, zebrałem graty i szedłem ścieżką wzdłuż rzeki. Nie uszedłem więcej jak 50m, a tu rąbnął , na ścieżkę przede mną kawał drewna. Byłem całkowicie zaskoczony i wtedy usłyszałem:

- Panie Ładny - coś Pan taki wystraszony.

Na drugim brzegu rzeki stały dwie kobiety i śmiały się z mojej głupiej miny. Przyjrzałem im się dokładnie. Obie bardzo urodziwe, starsza mogła mieć 40 lat, a młodsza ze 20. Chyba matka i córka, bo były podobne do siebie.

- Niech się Przystojny tak nie gapi, (Połechtała tym moją próżność) tylko weźmie ten kawałek drewna i wyciągnie do siebie sznur do niego przywiązany - powiedziała starsza.

Nie wiem dlaczego, ale posłusznie zrobiłem to co mi kazała.

- Teraz niech Pan Ładny przejdzie z drugiej strony olchy i przerzuci to drewno na naszą stronę.

Bardzo dobrze. To taka zabawa. Proszę jeszcze chwilę zostać.

Zostałem. Młodsza ciągnęła sznurek przesuwający się wokół olchy, na moim brzegu, a starsza wypuszczała z worka sieć do rzeki. Kiedy drgawica była już blisko mojego brzegu zaczepiła o dno. Wtedy Młodsza odezwała się dźwięcznym głosem: niech Pan podniesie sieć do góry. Nachyliłem się.

Z za pleców usłyszałem głos:

- O mamy kłusownika.

Obejrzałem się. Stało trzech funkcjonariuszy Straży Rybackiej. Na drugim brzegu piękne Panie

rozpłynęły się w krzewach łozy.

Nie pomogło tłumaczenie. Kolegium! Dodatkowo zostałem ukarany za uporczywe ukrywanie wspólników.

Zapadło milczenie. Po chwili Mazur powiedział: - Widzisz przyjacielu, czasem prócz wyższego wykształcenia dobrze mieć chociaż średni rozsądek.Więcej humoresek na moich blogach:http://wedkarskaspolecznosc.blogspot.com/ http://malzenskiswiat.blogspot.com/

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

KOLEGIUM (Humoreska) - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł