Kolejna kontrola wód

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


W dniu dzisiejszym strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubań przeprowadzili kontrolę wód   powiatu wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Jeleniej Góry.

Łącznie skontrolowano 44 wędkarzy oraz ujawniono 6 wykroczeń z ustawy o rybactwie śródlądowym za które PSR nałożyła mandaty karne. Jeden z wędkujących swoje niezadowolenie z kontroli wyrażał w sposób wulgarny w związku z czym zostanie również sporządzone zawiadomienie do Policji celem ukarania w/w wędkarza za wykroczenie z art. 141 kw.  W miejscowości Nawojów ściągnięto również pozostawioną w wodzie siatkę.

Natomiast w dniu wczorajszym strażnik SSR z koła w Leśnej ujawnił mężczyzna który dokonywał w Leśnej na rzece Kwisa połowu ryb na czerwonego robaka oraz bez uprawnień. W związku z tym, że ten mężczyzna jest znany osobiście oraz już wcześniej otrzymywano sygnały że dokonuje on połowu na robaka i bez uprawnień na w/w mężczyznę zostanie sporządzone zawiadomienie do PSR.   W najbliższym czasie będą prowadzone kolejne kontrole.

foto: G.Bereziuk

 


5
Oceń
(12 głosów)

 

Kolejna kontrola wód - opinie i komentarze

CYTRYNA777CYTRYNA777
0
Witam My też z Warszawy nie jesteśmy gorsi też chodzimy na patrole jako S.S.R. Z kumplami z P.S.R I W NIEDZIELE W Warszawie przy moście PÓŁNOCNYM złapaliśmy 4 osoby bez karty a na porcie Czerniakowskim trzech którzy łapali na wyrwę sandacza. Pozdrawiam (2014-04-14 20:02)
skalpelskalpel
0
Wielkie podziękowania dla Strażników. Wasze kontrole przyczyniają się w wielkim stopniu do zwiększenia ilości ryb w naszych zbiornikach. Gratuluje wyników i serdecznie pozdrawiam. oby więcej kontroli. (2014-04-26 00:29)

skomentuj ten artykuł