Kolejna tura zarybienia Zalewu w Boryszewie.

/ 18 komentarzy / 3 zdjęć


Dziś do Zalewu w Boryszewie przywieziono kolejną partię ryb. Jest to karp kroczek o wadze 250 kg i amur kroczek o wadze 250 kg. Koszt dzisiejszego zarybienia wynosi 6700 zł
W obecności Komisji zarybieniowej; kol. Włodzimierza Mazura, Marka Panka i Zbigniewa Bechcickiego i wędkarza: Edmunda Łukaszek wpuszczono ryby w dobrej kondycji zdrowotnej.
Nadal obowiązuje 2 tygodniowa karencja na połów białej ryby.

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Kolejna tura zarybienia Zalewu w Boryszewie. - opinie i komentarze

TomekMTomekM
0
czy to już koniec zarybień ? trochę mało biorąc pod uwagę ilość członków koła ok 1000 płacących składki w wysokości 168zł czyli 1000*168=168000zł, wartość tego co wpuszczone 5750+6700=12450zł czyli trochę jeszcze brakuje. Skoro skierniewice rozgrywają tutaj swoje zawody kalecząc i zabijając spore ilości ryb to może tak z tego powodu drugie tyle by dali od siebie? Biorąc pod uwagę różnego rodzaju zakazy a jest ich coraz więcej(można powiedzieć że same zakazy) i różne widzi misie wynikające z przeprowadzanych tam zawodów np zamknięcie CAŁEGO zbiornika na 20 startujących wydaję mi się jakąś LIPĄ. Mało tego rzeka Bzura nie jest wcale zarybiana a wielkość i populacja ryb w tych zbiornikach daje do myślenia czy warto utrzymywać PZW ? (2014-10-26 17:55)
zander666zander666
0
Dla mnie te ich zarybianie co roku karp kroczek to jest nie porozumienie !Oni chyba wpuszczają te rybki zeby je na wiosnę wyłapać ! Bo potrafią złowić tylko takiego chodowlanego wiecznie głodnego karpika jak dłoń ! żenada (2014-10-26 18:27)
Dar2025Dar2025
0
Szanowny kolego Tomaszu. Przykro mi czytać takie bzdury wypływające spod pióra byłego członka zarządu,sędziego sportu wędkarskiego i strażnika straży rybackiej. Rozumiem, zawiedzenie zwykłego członka Koła, którego wiedza jest znikoma, ale wiedza kolegi jest na tyle duża, że wie iż 168zł to całość opłat. W tym składka okręgowa 100zł i podstawowa 68zł.Okręg ma do dyspozycji 100zł w tym koło 35zł, a pozostałe pieniądze przeznaczone są na działalność gospodarczą okręgu. Przepisowo na nasz akwen 13,7 h powinno być zarybienia za 3700 zł. My mamy zarybienie na ten okres za ponad 20000zł. Sam kolega startuje w zawodach i również kaleczy ryby i to mu nie przeszkadza, a mimo wszystko w tekście jest napisane że zabijają. To po co kolega startuje i bierze udział w tej "masakrze" jak to nazywa. jako sędzia doskonale wie, że każde zawody rozgrywane są na zasadach regulaminu i na żywej rybie. Skoro kaleczone są ryby i zabijane to zadaję pytanie dlaczego kolega przez cały tydzień siedzi na rybach i je kaleczy i zabija. Łamie kolega nawet zakazy uchwał dotyczących zakazów używania środków pływających w Okręgu / mam dowody w postaci zdjęć jak kolega używa takiego sprzętu i nie tylko/. kolega pisze o zamykaniu całego zbiornika na zawody. To z ust sędziego klasy podstawowej obłuda, wiedząc, że zamykany jest fragment zalewu. No wreszcie dotknął kol. sprawy Bzury i tu również jako były członek zarządu wprowadza kolegów wędkarzy w błąd, wiedząc o obwodzie rybackim i jaki ma na niego wpływ Okręg PZW. Żaden, gdyż o zarybieniu obwodu rybackiego/ ilością i gatunkami/ decyduje Rejonowy Zakład Gospodarki Wodnej. Podsumowując wstyd mi za wypowiedzi b. członka zarządu, ale rozumiem, że po nakryciu i zrobieniu zdjąć z łamania przepisów kolega stał się przeciwnikiem PZW. (2014-10-26 19:15)
TomekMTomekM
0
hehe poprostu bez rybie a to że siedzę tyle czasu to moja sprawa spowodowana pustym zbiornikiem a jeszcze inny temat że z żadnej takiej zasiadki nie zabrałem nawet płotki, a w zawodach kolego udziału już dawno nie biorę dlatego że łowiąc z tymi samymi osobami przez X lat to nie dla mnie. A to co kolega napisał że byłym w zarządzie to też nie bez powodu, nie do końca się ze wszystkim zgadzam i w zarządzie nie jestem. Zobaczymy co się zmieni w przyszłym roku a to już nie długo (2014-10-26 20:32)
TomekMTomekM
0
Acha skoro ja lamalem przepisy to mam nadzieje ze kolega pokaże tutaj wszystkim pozwolenie na pływanie podczas wapnowania przecież też musicie takie mieć żeby pływać (2014-10-26 21:12)
marekrmarekr
0
Witam . Kolego v-ce prezesie , a jak ma rozumieć cyt."zwykły członek" treść zawartą w komunikacie ? : https://wedkuje.pl/wedkarstwo,zmiana-terminu-zawodow-wedkarskich,74313 , chodzi o : cyt: " Jednocześnie przypominamy iż zalew boryszewski w dniach 01.05 i 04.05.br będzie zamknięty dla wędkarzy w godz. 5.00 - 14.00." Pozdrawiam i połamania .......:-) (2014-10-27 12:39)
KarolRomKarolRom
0
Witam sławnego fotografa Dar 2025 może odpowiesz nam na kilka pytań.Na jakie pozostałe działalności gospodarcze zostały przeznaczone pieniądze .Czemu nadal przytaczasz słowo nasz akwen chyba nie jesteście jego właścicielami, aby opiekunami . Kolejne pytanie kieruje o to że na zawodach zabijają ryby .Kto zabija ryby pamiętam bo sam byłem uczestnikiem zawodów .Była możliwość zabrania złowionych ryb na zawodach .Czy to normalne ? Kto brał te ryby może same się przyznają te osoby. Były to osoby nie startujące nawet na zawodach.Nie wolno rozdawać złowionych ryb to po pierwsze jak dążysz do regulaminu, który jest wyssany z palca. Co do modeli zdalnie sterowanych to już wgl nie wypowiadam się na temat z którym nie masz pojęcia,jak nawet o tym co piszesz że tygodniami siedzą sama zazdrość .Jeszcze aby wrócę do łamania przepisów co kolega napisał o tych fotkach łódki.Zapytamy może forum całe forum co jest gorsze.Pływanie łódka i wyznawanie tzw C&R,czy może uśmiercanie ryb jak i jego akwenu.Wapno sypane po zarybieniu czy nie spowoduje to kolejnego śnięcia ryb ? https://wedkuje.pl/wedkarstwo,sniecie-ryb,64773 (2014-10-27 17:54)
zander666zander666
0
kolego fotograf !łódki wam przeszkadzają bo zal dupę wam ściska ze ktoś ma, bo wyścielił ciężko zarybiony grosz ! (2014-10-27 18:16)
grzesieks103grzesieks103
0
Każdy wie,że wedkarze łowiacy karpie stosują zasadę ZŁÓW I WYPUŚĆ. Więc nie ma mowy o łowieniu ryb które były dopiero wpuszczone do zalewu. Po pierwsze ,stosujemy zbyt duże przynety, a po drógie,etyka nam nie pozwala łowić tak małe ryby. Tak więc Panowie z Zarzadu nie do końca przemyslane są zakazy które wprowadzacie. Pozdrawiam ludzi myslących (2014-10-27 18:59)
KarolRomKarolRom
0
Dziękuję Panowie tak jak Zander powiada .Karpiarz odmawia sobie dużo żeby ocalić w wodzie te piękne okazy ,co żyją tyle lat i chcą żyć dłużej. (2014-10-27 19:53)
marysiabmarysiab
0
Staram się nie wypowiadać na tym forum,ale muszę to powiedzieć jakie kwoty wydawane są przez Nasze władze.W 2011 wydano na delegacje działaczy -około 1900 zł , w 2012 wydano 2000 zł( dwa tysiące) a roku 2013 wydano około 2700 zł ( dwa tysiące siedemset złotych).Jak poinformowano na Walnym zgromadzeniu to pod pozycją "RACHUNKI ZALEW" w 2011 roku wydano około 1700 zł , a już w 2012 prawie podwojono tę sumę do kwoty około 3000 zł.Co jest jeszcze ciekawe to w 2012 roku podano ,że na rzeczy biurowe wydano około 2000 zł w tym na sam tusz do drukarki wydano 900 zł. To są tylko niektóre dane .Zmiany jakie nastały w 2012 w zarządzie pokazują gdzie są lokowane nasze składki. (2014-10-27 21:54)
KarolRomKarolRom
0
Dużo tusz kosztuje widocznie (2014-10-28 07:38)
karol59karol59
0
Szanowni redaktorzy tej strony i tak rozpisani wędkarze troszczący się o stan koła i jak napisaliście" bezrybie" nad zalewem. Od dłuższego czasu czytam wiadomości i komentarze znajdujące się na tej stronie. Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie czy jest to wam potrzebne? Mam dla was kilka propozycji. 1. Przeprowadźcie rozmowę z redaktorem strony wędkuję.pl w sprawie usuwania takich postów na stronie głównej koła, gdyż narusza to waszą godność/ zaraz zobaczę wpis o konstytucji i prawach wolnej wypowiedzi, ale ta sama Konstytucja gwarantuje wam usuwanie postów obraźliwych, pomawiających itp./ Jeżeli wędkuję. pl nie wykorzysta istniejącego regulaminu, to proponuję przeniesienie strony na org.pl. Tam PZW samo będzie usuwać takie komentarze. 2. Darujcie sobie sprawę porządku, zarybienia zalewu i troszczenia się o ten staw. Wtedy wędkarze zaczną waszą społeczną pracę doceniać. 3. Zróbcie tak jak zrobiło to koło w Gorzowie Wielkopol. odmówiło przyjęcia składek od tych wędkarzy, bardzo aktywnych w piśmie i mowie. Statut PZW daje wam taką możliwość- koleżeńskość. Stracicie kilku wędkarzy, ale wyeliminujecie tych, którym wszystko przeszkadza i ........... . 4. Proponuje na wiosennym zebraniu sprawozdawczym koła przeprowadzenie referendum w sprawie dalszych losów zalewu / czy go dalej użytkować, czy też odłowić ryby i zwrócić właścicielom ?/ po komentarzach rozumiem , że należy odłowić wszystkie ryby PZW i pozostawić zalew dla tych, którzy chcą łowić ryby bez "kaleczenia i zabijania". W odpowiedzi temu Panu, który pisze o bezrybiu i wylicza finanse, proponuję wynajęcie sobie stawu, z własnych składek zarybiać i łowić / ale też część pieniążków trzeba przeznaczyć na działalność gospodarczą np. wynajęcie stawu, podatki itp./ Trzeba się zastanowić co się pisze przecież jesteśmy ludźmi rozumnymi, wykształconymi, umiejącymi czytać ze zrozumieniem!!!! a może nie? Swoją działalność Statutową możecie jako Koło realizować również na rzece . To są moje propozycje dla zarządu, warto rozważyć je, a przy okazji jeżeli macie jakieś problemy z łamaniem waszych praw, trudności prawne proponuję bezpłatną pomoc prawną dla koła. (2014-10-28 15:45)
mariusz1236543mariusz1236543
0
W nawiązaniu do wypowiedzi karol 59. Jeśli to nie sprawi zbyt wiele problemów proszę się zapoznać z http://forum.e-sochaczew.pl/forum,prawo-i-zalew-boryszewski,50629,0.html , a co do komentarzy to art.54 p.1 Konstytucji RP pozwala każdemu wyrażać swoje poglądy publicznie.Pańską wypowiedź można przez pomyłkę omylnie zrozumieć i potraktować ją jako( tu użyje mocnego słowa ) zastraszenie tych co maja odmienne zdanie niż władze koła.Ja natomiast traktuję ją jako deklarację charytatywnej pomocy dla obecnych władz.A tak na marginesie sytuacja tego koła i zarządu jest bardziej złożona ,natomiast za naruszanie godności osobistej to niestety ale to koło przepraszało wędkarza nakazem wyroku sądowego.Pozdrawiam Mariusz Bajurski "Sochaczewski Wędkarz" (2014-10-28 18:16)
zander666zander666
0
witam ! ja również z wypowiedzi kolegi( karol 59)wywnioskowałem ze najlepiej to usuwać nie wygodne wpisy ,usunąć z koła ludzi którzy mają odmienne zdanie na pewne zagadnienia dotyczące naszego koła ! Ale czy to rozwiąże choc jeden problem !nie wydaje mi się ! To takie zamiatanie sprawy pod dywan !!!! słabe (2014-10-28 18:58)
TomekMTomekM
0
Szanowny rozpisany marzycielu karol59 na stawach to może sam łowisz na pewno nie ja, a co do wykształcenia to powinni mówić o tym w trakcie nauki, że jak się nie ma na jakiś temat pojęcia to żeby się nie wypowiadać w tym przypadku się to nie sprawdziło. (2014-10-29 15:02)
pawel3126pawel3126
0
Poczekajcie aż koło zacznie zarybiać za swoje pieniążki,moim zdaniem te dwa zarybienia oraz wykazanie kwot tej inwestycji to pokazanie za jaką sumę okręg zarybił nasz zbiornik z tak zwanego przydziału okręgowego na dany rok i zbiornik. Kiedyś kilka lat temu właśnie w takich sumach oscylował taki przydział od Okręgu a wszystko to pilotował zarządzający wtedy kołem Prezes Marek Dobrowolski... Moim zdaniem to jest początek zarybień bo jak wspomniał pan Dar2025 koło ma 35 złotych z każdego członka czyli 35 tysięcy na rok,organizacja zawodów,utrzymanie lokalu,delegację chyba nie pochłoną tej sumy i mam nadzieje że coś koło dyszki im zostanie i zarybią zalew. (2014-10-30 16:45)
amur tvamur tv
0
Sporo tych zarybień i dobrze (2020-08-20 01:41)

skomentuj ten artykuł